
Satco S8310 13W Single Tube 2-Pin GX23 Plug-In base 2700K fluorescent bulb
Description
Satco S8310 13W Single Tube 2-Pin GX23 Plug-In base 2700K fluorescent bulb
Shape: Single Tube 2-Pin For Magnetic Ballasts Plug-In
Watts: 13W
Base: GX23
Luminous Flux: 800LM
Color Temperature: 2700K
Maximum Overall Length: 7.1 inch
Specs
| Abbreviation Name | CFS13W/827 |
| Base | GX23 |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color Temperature (K) | 2700K |
| Luminous Flux (LM) | 800 |
| Maximum Overall Length (in) | 7.1 |
| Rated Life (Hours) | 10000 |
| Shape | Single Tube 2-PIN |
| Wattage (W) | 13W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Satco S8310 13W Single Tube 2-Pin GX23 Plug-In base 2700K fluorescent bulb
Description
Satco S8310 13W Single Tube 2-Pin GX23 Plug-In base 2700K fluorescent bulb
Shape: Single Tube 2-Pin For Magnetic Ballasts Plug-In
Watts: 13W
Base: GX23
Luminous Flux: 800LM
Color Temperature: 2700K
Maximum Overall Length: 7.1 inch
Specs
| Abbreviation Name | CFS13W/827 |
| Base | GX23 |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color Temperature (K) | 2700K |
| Luminous Flux (LM) | 800 |
| Maximum Overall Length (in) | 7.1 |
| Rated Life (Hours) | 10000 |
| Shape | Single Tube 2-PIN |
| Wattage (W) | 13W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
Satco S8310 13W Single Tube 2-Pin GX23 Plug-In base 2700K fluorescent bulb
Shape: Single Tube 2-Pin For Magnetic Ballasts Plug-In
Watts: 13W
Base: GX23
Luminous Flux: 800LM
Color Temperature: 2700K
Maximum Overall Length: 7.1 inch
Specs
| Abbreviation Name | CFS13W/827 |
| Base | GX23 |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color Temperature (K) | 2700K |
| Luminous Flux (LM) | 800 |
| Maximum Overall Length (in) | 7.1 |
| Rated Life (Hours) | 10000 |
| Shape | Single Tube 2-PIN |
| Wattage (W) | 13W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |














