
Satco S8369 13W Single Tube 4-Pin 2GX7 Plug-In base 4100K fluorescent bulb
Description
Satco S8369 13W Single Tube 4-Pin 2GX7 Plug-In base 4100K fluorescent bulb
Shape: Single Tube 4-Pin For Electronic & Dimming Ballasts Plug-In
Watts: 13W
Base: 2GX7
Luminous Flux: 800LM
Color Temperature: 4100K
Maximum Overall Length: 6.2 inch
Specs
| Abbreviation Name | CF13DS/E/841 |
| Base | 2GX7 |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color Temperature (K) | 4100K |
| Luminous Flux (LM) | 800 |
| Maximum Overall Length (in) | 6.2 |
| Rated Life (Hours) | 10000 |
| Shape | Single Tube 4-PIN |
| Wattage (W) | 13W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Original: $8.99
-70%$8.99
$2.70Satco S8369 13W Single Tube 4-Pin 2GX7 Plug-In base 4100K fluorescent bulb
Description
Satco S8369 13W Single Tube 4-Pin 2GX7 Plug-In base 4100K fluorescent bulb
Shape: Single Tube 4-Pin For Electronic & Dimming Ballasts Plug-In
Watts: 13W
Base: 2GX7
Luminous Flux: 800LM
Color Temperature: 4100K
Maximum Overall Length: 6.2 inch
Specs
| Abbreviation Name | CF13DS/E/841 |
| Base | 2GX7 |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color Temperature (K) | 4100K |
| Luminous Flux (LM) | 800 |
| Maximum Overall Length (in) | 6.2 |
| Rated Life (Hours) | 10000 |
| Shape | Single Tube 4-PIN |
| Wattage (W) | 13W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
Satco S8369 13W Single Tube 4-Pin 2GX7 Plug-In base 4100K fluorescent bulb
Shape: Single Tube 4-Pin For Electronic & Dimming Ballasts Plug-In
Watts: 13W
Base: 2GX7
Luminous Flux: 800LM
Color Temperature: 4100K
Maximum Overall Length: 6.2 inch
Specs
| Abbreviation Name | CF13DS/E/841 |
| Base | 2GX7 |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color Temperature (K) | 4100K |
| Luminous Flux (LM) | 800 |
| Maximum Overall Length (in) | 6.2 |
| Rated Life (Hours) | 10000 |
| Shape | Single Tube 4-PIN |
| Wattage (W) | 13W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |














