
Stryker X8000 Original OEM OSRAM replacement lamp
Description
Stryker X8000 OSRAM Original OEM replacement lamp.
Application:
- Boroscopy
- Endoscopy
- Laboratory
- Light guide
- Minimal invasive surgery
- Solar simulation
- Surgical headlights
Specs
| Ordering Code | XBO C 300W/X8000 |
| Base | Medium Bipin with Heat Sink |
| Reflector | Ellipsoidal |
| Item Type | Ceramic Xenon |
| Color Temperature (K)5900 | |
| Wattage | 300 |
| Initial Lumens (Lm) | 7450 |
| Nominal Wattage (W) | 300.00 |
| Operating Position | Horizontal |
| Type of Current | DC |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Original: $699.99
-70%$699.99
$210.00Stryker X8000 Original OEM OSRAM replacement lamp
Description
Stryker X8000 OSRAM Original OEM replacement lamp.
Application:
- Boroscopy
- Endoscopy
- Laboratory
- Light guide
- Minimal invasive surgery
- Solar simulation
- Surgical headlights
Specs
| Ordering Code | XBO C 300W/X8000 |
| Base | Medium Bipin with Heat Sink |
| Reflector | Ellipsoidal |
| Item Type | Ceramic Xenon |
| Color Temperature (K)5900 | |
| Wattage | 300 |
| Initial Lumens (Lm) | 7450 |
| Nominal Wattage (W) | 300.00 |
| Operating Position | Horizontal |
| Type of Current | DC |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
Stryker X8000 OSRAM Original OEM replacement lamp.
Application:
- Boroscopy
- Endoscopy
- Laboratory
- Light guide
- Minimal invasive surgery
- Solar simulation
- Surgical headlights
Specs
| Ordering Code | XBO C 300W/X8000 |
| Base | Medium Bipin with Heat Sink |
| Reflector | Ellipsoidal |
| Item Type | Ceramic Xenon |
| Color Temperature (K)5900 | |
| Wattage | 300 |
| Initial Lumens (Lm) | 7450 |
| Nominal Wattage (W) | 300.00 |
| Operating Position | Horizontal |
| Type of Current | DC |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |






















