
SUNLITE 02115 Compact Fluorescent 36 Watts FT Bulb
Description
Compact Fluorescent 36 Watts 2G11 Base FT Bulb. 3000K Color Temperature, 2900 Lumens, 80 CRI, 10,000 Hours
Specs
| Base | 2G11 |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color Rendering Index (CRI) | 80 |
| Color Temperature (K) | 3000K |
| Luminous Flux (LM) | 2900 |
| Maximum Overall Length (in) | 16.50 |
| Rated Life (Hours) | 10000 |
| Shape | Single Tube 4-PIN |
| Wattage (W) | 36W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Video
More Videos:
Original: $10.99
-70%$10.99
$3.30More Images




SUNLITE 02115 Compact Fluorescent 36 Watts FT Bulb
Description
Compact Fluorescent 36 Watts 2G11 Base FT Bulb. 3000K Color Temperature, 2900 Lumens, 80 CRI, 10,000 Hours
Specs
| Base | 2G11 |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color Rendering Index (CRI) | 80 |
| Color Temperature (K) | 3000K |
| Luminous Flux (LM) | 2900 |
| Maximum Overall Length (in) | 16.50 |
| Rated Life (Hours) | 10000 |
| Shape | Single Tube 4-PIN |
| Wattage (W) | 36W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Video
More Videos:
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
Compact Fluorescent 36 Watts 2G11 Base FT Bulb. 3000K Color Temperature, 2900 Lumens, 80 CRI, 10,000 Hours
Specs
| Base | 2G11 |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color Rendering Index (CRI) | 80 |
| Color Temperature (K) | 3000K |
| Luminous Flux (LM) | 2900 |
| Maximum Overall Length (in) | 16.50 |
| Rated Life (Hours) | 10000 |
| Shape | Single Tube 4-PIN |
| Wattage (W) | 36W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |

























