
USHIO 575w USR-575/2 USR SERIES Single Ended metal halide
Description
USR SERIES METAL HALIDE,Single Ended – GX9.5 Bipin Prefocus USR-575/2
Specs
| Base | GX9.5 2-Pin Prefocus |
| Bulb Type | High Intensity Discharge Bulbs (HID) |
| Color Temperature (K) | 7200K |
| Diameter (in) | 1.10 |
| Luminous Flux (LM) | 49000 |
| Maximum Overall Length (in) | 4.76 |
| Rated Life (Hours) | 1000 |
| Wattage (W) | 575W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
More Images

USHIO 575w USR-575/2 USR SERIES Single Ended metal halide
Description
USR SERIES METAL HALIDE,Single Ended – GX9.5 Bipin Prefocus USR-575/2
Specs
| Base | GX9.5 2-Pin Prefocus |
| Bulb Type | High Intensity Discharge Bulbs (HID) |
| Color Temperature (K) | 7200K |
| Diameter (in) | 1.10 |
| Luminous Flux (LM) | 49000 |
| Maximum Overall Length (in) | 4.76 |
| Rated Life (Hours) | 1000 |
| Wattage (W) | 575W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
USR SERIES METAL HALIDE,Single Ended – GX9.5 Bipin Prefocus USR-575/2
Specs
| Base | GX9.5 2-Pin Prefocus |
| Bulb Type | High Intensity Discharge Bulbs (HID) |
| Color Temperature (K) | 7200K |
| Diameter (in) | 1.10 |
| Luminous Flux (LM) | 49000 |
| Maximum Overall Length (in) | 4.76 |
| Rated Life (Hours) | 1000 |
| Wattage (W) | 575W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
























