
Ushio 3000140 - CF13D/841 13W - 4100K - 2 Pin GX23-2 Base - Double Tube CFL
Description
Specs
| Base | GX23-2 |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color Rendering Index (CRI) | 82 |
| Color Temperature (K) | 4100K |
| Luminous Flux (LM) | 780 |
| Maximum Overall Length (in) | 4.7 |
| Rated Life (Hours) | 10000 |
| Shape | Double Tube 2-PIN |
| Wattage (W) | 13W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Video
More Videos:
More Images



Ushio 3000140 - CF13D/841 13W - 4100K - 2 Pin GX23-2 Base - Double Tube CFL
Description
Specs
| Base | GX23-2 |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color Rendering Index (CRI) | 82 |
| Color Temperature (K) | 4100K |
| Luminous Flux (LM) | 780 |
| Maximum Overall Length (in) | 4.7 |
| Rated Life (Hours) | 10000 |
| Shape | Double Tube 2-PIN |
| Wattage (W) | 13W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Video
More Videos:
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
Specs
| Base | GX23-2 |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color Rendering Index (CRI) | 82 |
| Color Temperature (K) | 4100K |
| Luminous Flux (LM) | 780 |
| Maximum Overall Length (in) | 4.7 |
| Rated Life (Hours) | 10000 |
| Shape | Double Tube 2-PIN |
| Wattage (W) | 13W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
















