
Ushio 3000251 - CF13SE/830 - 13W - 3000K - 4 Pin 2GX7 Base - Single Tube CFL
Description
13W 2G11 Base for Electronic Ballasts-Dimmable
Specs
| Base | 2GX7 |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color Rendering Index (CRI) | 82 |
| Color Temperature (K) | 3000K |
| Dimmable Compatibility | Dimmable |
| Luminous Flux (LM) | 800 |
| Maximum Overall Length (in) | 6.3 |
| Rated Life (Hours) | 10000 |
| Shape | 2G11 |
| Wattage (W) | 13W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Video
More Videos:
Original: $6.47
-70%$6.47
$1.94More Images



Ushio 3000251 - CF13SE/830 - 13W - 3000K - 4 Pin 2GX7 Base - Single Tube CFL
Description
13W 2G11 Base for Electronic Ballasts-Dimmable
Specs
| Base | 2GX7 |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color Rendering Index (CRI) | 82 |
| Color Temperature (K) | 3000K |
| Dimmable Compatibility | Dimmable |
| Luminous Flux (LM) | 800 |
| Maximum Overall Length (in) | 6.3 |
| Rated Life (Hours) | 10000 |
| Shape | 2G11 |
| Wattage (W) | 13W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Video
More Videos:
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
13W 2G11 Base for Electronic Ballasts-Dimmable
Specs
| Base | 2GX7 |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color Rendering Index (CRI) | 82 |
| Color Temperature (K) | 3000K |
| Dimmable Compatibility | Dimmable |
| Luminous Flux (LM) | 800 |
| Maximum Overall Length (in) | 6.3 |
| Rated Life (Hours) | 10000 |
| Shape | 2G11 |
| Wattage (W) | 13W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
















