
USHIO 26w CF26TE/827 Dimmable GX24Q3 2700K Compact Fluorescent Bulb
Description
Specs
| Base | GX24Q-3 |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color Rendering Index (CRI) | 82 |
| Color Temperature (K) | 2700K |
| Dimmable Compatibility | Dimmable |
| Luminous Flux (LM) | 1800 |
| Maximum Overall Length (in) | 5.2 |
| Rated Life (Hours) | 10000 |
| Shape | T4 |
| Wattage (W) | 26W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Original: $7.99
-70%$7.99
$2.40More Images



USHIO 26w CF26TE/827 Dimmable GX24Q3 2700K Compact Fluorescent Bulb
Description
Specs
| Base | GX24Q-3 |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color Rendering Index (CRI) | 82 |
| Color Temperature (K) | 2700K |
| Dimmable Compatibility | Dimmable |
| Luminous Flux (LM) | 1800 |
| Maximum Overall Length (in) | 5.2 |
| Rated Life (Hours) | 10000 |
| Shape | T4 |
| Wattage (W) | 26W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
Specs
| Base | GX24Q-3 |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color Rendering Index (CRI) | 82 |
| Color Temperature (K) | 2700K |
| Dimmable Compatibility | Dimmable |
| Luminous Flux (LM) | 1800 |
| Maximum Overall Length (in) | 5.2 |
| Rated Life (Hours) | 10000 |
| Shape | T4 |
| Wattage (W) | 26W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
























