✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

Ushio 3000225 - CF42TE/835 - 42W 3500K - 4 Pin GX24q-4 Base - Triple Tube CFL
Description
42W/Triple Tube 4-Pin Base for Electronic Ballasts-Dimmable
Specs
| Base | GX24Q-4 |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color Rendering Index (CRI) | 82 |
| Color Temperature (K) | 3500K |
| Dimmable Compatibility | Dimmable |
| Luminous Flux (LM) | 3200 |
| Maximum Overall Length (in) | 6.7 |
| Rated Life (Hours) | 10000 |
| Shape | Triple Tube 4-PIN |
| Wattage (W) | 42W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Video
More Videos:
$2.40
Original: $7.99
-70%Ushio 3000225 - CF42TE/835 - 42W 3500K - 4 Pin GX24q-4 Base - Triple Tube CFL—
$7.99
$2.40More Images



Ushio 3000225 - CF42TE/835 - 42W 3500K - 4 Pin GX24q-4 Base - Triple Tube CFL
Description
42W/Triple Tube 4-Pin Base for Electronic Ballasts-Dimmable
Specs
| Base | GX24Q-4 |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color Rendering Index (CRI) | 82 |
| Color Temperature (K) | 3500K |
| Dimmable Compatibility | Dimmable |
| Luminous Flux (LM) | 3200 |
| Maximum Overall Length (in) | 6.7 |
| Rated Life (Hours) | 10000 |
| Shape | Triple Tube 4-PIN |
| Wattage (W) | 42W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Video
More Videos:
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
42W/Triple Tube 4-Pin Base for Electronic Ballasts-Dimmable
Specs
| Base | GX24Q-4 |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color Rendering Index (CRI) | 82 |
| Color Temperature (K) | 3500K |
| Dimmable Compatibility | Dimmable |
| Luminous Flux (LM) | 3200 |
| Maximum Overall Length (in) | 6.7 |
| Rated Life (Hours) | 10000 |
| Shape | Triple Tube 4-PIN |
| Wattage (W) | 42W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |

























