✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

USHIO LU 200w S66 ED18 Light Bulb
Description
200W LU S66 Series High Pressure Sodium Lamp
Specs
| Abbreviation Name | LU200W/S66 |
| Ballast | S66 |
| Base | E39 Mogul Screw |
| Bulb Type | High Intensity Discharge Bulbs (HID) |
| Color Temperature (K) | 2000K |
| Maximum Overall Length (in) | 9.75 |
| Rated Life (Hours) | 24000 |
| Wattage (W) | 200W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
$13.00
USHIO LU 200w S66 ED18 Light Bulb—
$13.00
More Images


USHIO LU 200w S66 ED18 Light Bulb
Description
200W LU S66 Series High Pressure Sodium Lamp
Specs
| Abbreviation Name | LU200W/S66 |
| Ballast | S66 |
| Base | E39 Mogul Screw |
| Bulb Type | High Intensity Discharge Bulbs (HID) |
| Color Temperature (K) | 2000K |
| Maximum Overall Length (in) | 9.75 |
| Rated Life (Hours) | 24000 |
| Wattage (W) | 200W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
200W LU S66 Series High Pressure Sodium Lamp
Specs
| Abbreviation Name | LU200W/S66 |
| Ballast | S66 |
| Base | E39 Mogul Screw |
| Bulb Type | High Intensity Discharge Bulbs (HID) |
| Color Temperature (K) | 2000K |
| Maximum Overall Length (in) | 9.75 |
| Rated Life (Hours) | 24000 |
| Wattage (W) | 200W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |








