✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

USHIO LU 400 ED18 LU400 400w High Pressure Sodium Light Bulb
Description
400W LU Series High Pressure Sodium Lamp
Specs
| Ballast | S51 |
| Base | E39 Mogul Screw |
| Bulb Type | High Intensity Discharge Bulbs (HID) |
| Color Temperature (K) | 2000K |
| Luminous Flux (lm) | 24,000 |
| Maximum Overall Length (in) | 9.75 |
| Rated Life (Hours) | 24000 |
| Wattage (W) | 400W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
$3.90
Original: $12.99
-70%USHIO LU 400 ED18 LU400 400w High Pressure Sodium Light Bulb—
$12.99
$3.90More Images

USHIO LU 400 ED18 LU400 400w High Pressure Sodium Light Bulb
Description
400W LU Series High Pressure Sodium Lamp
Specs
| Ballast | S51 |
| Base | E39 Mogul Screw |
| Bulb Type | High Intensity Discharge Bulbs (HID) |
| Color Temperature (K) | 2000K |
| Luminous Flux (lm) | 24,000 |
| Maximum Overall Length (in) | 9.75 |
| Rated Life (Hours) | 24000 |
| Wattage (W) | 400W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
400W LU Series High Pressure Sodium Lamp
Specs
| Ballast | S51 |
| Base | E39 Mogul Screw |
| Bulb Type | High Intensity Discharge Bulbs (HID) |
| Color Temperature (K) | 2000K |
| Luminous Flux (lm) | 24,000 |
| Maximum Overall Length (in) | 9.75 |
| Rated Life (Hours) | 24000 |
| Wattage (W) | 400W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |


