
USHIO USH-102D 100W Short Arc Mercury Medical Lamp
Description
Specs
| Base | SFa7.5-2 |
| Bulb Type | High Intensity Discharge Bulbs (HID) |
| Diameter (in) | 0.39 |
| Lamp Finish | Clear |
| Luminous Flux (LM) | 2500 |
| Rated Life (Hours) | 200 |
| Shape | Double-Ended |
| Wattage (W) | 100W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Additional Info
USHIO USH-102D 100W Short Arc Mercury Medical Lamp
Description
Specs
| Base | SFa7.5-2 |
| Bulb Type | High Intensity Discharge Bulbs (HID) |
| Diameter (in) | 0.39 |
| Lamp Finish | Clear |
| Luminous Flux (LM) | 2500 |
| Rated Life (Hours) | 200 |
| Shape | Double-Ended |
| Wattage (W) | 100W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Additional Info
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
Specs
| Base | SFa7.5-2 |
| Bulb Type | High Intensity Discharge Bulbs (HID) |
| Diameter (in) | 0.39 |
| Lamp Finish | Clear |
| Luminous Flux (LM) | 2500 |
| Rated Life (Hours) | 200 |
| Shape | Double-Ended |
| Wattage (W) | 100W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |












