
Wingate 2 LT Outdoor Flush Fixture w/ Clear Seed Glass
Description
Wingate 2 LT Outdoor Flush Fixture w/ Clear Seed Glass
Specs
| Fixture Type | Outdoor Flush Fixture |
| UL Application | Ceiling |
| UL Classification | Wet |
| Collection Name | Wingate |
| Style | Traditional |
| Finish | Textured Black |
| Shade | Clear Seed |
| Shade Material | Glass |
| Number of Lights | 2 |
| Bulb Included | NO |
| Bulb Shape | A19 |
| Bulb Type | Incandescent |
| Bulb Wattage | 60W |
| Bulb Base | E26 |
| Width (in) | 11.25 |
| Height (in) | 5.125 |
| Energy Star | NO |
| Energy Saver | NO |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Lead |
| CA Title 20 | Lawful for Sale in California |
Original: $393.00
-70%$393.00
$117.90Wingate 2 LT Outdoor Flush Fixture w/ Clear Seed Glass
Description
Wingate 2 LT Outdoor Flush Fixture w/ Clear Seed Glass
Specs
| Fixture Type | Outdoor Flush Fixture |
| UL Application | Ceiling |
| UL Classification | Wet |
| Collection Name | Wingate |
| Style | Traditional |
| Finish | Textured Black |
| Shade | Clear Seed |
| Shade Material | Glass |
| Number of Lights | 2 |
| Bulb Included | NO |
| Bulb Shape | A19 |
| Bulb Type | Incandescent |
| Bulb Wattage | 60W |
| Bulb Base | E26 |
| Width (in) | 11.25 |
| Height (in) | 5.125 |
| Energy Star | NO |
| Energy Saver | NO |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Lead |
| CA Title 20 | Lawful for Sale in California |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
Wingate 2 LT Outdoor Flush Fixture w/ Clear Seed Glass
Specs
| Fixture Type | Outdoor Flush Fixture |
| UL Application | Ceiling |
| UL Classification | Wet |
| Collection Name | Wingate |
| Style | Traditional |
| Finish | Textured Black |
| Shade | Clear Seed |
| Shade Material | Glass |
| Number of Lights | 2 |
| Bulb Included | NO |
| Bulb Shape | A19 |
| Bulb Type | Incandescent |
| Bulb Wattage | 60W |
| Bulb Base | E26 |
| Width (in) | 11.25 |
| Height (in) | 5.125 |
| Energy Star | NO |
| Energy Saver | NO |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Lead |
| CA Title 20 | Lawful for Sale in California |








