
5Pk - Vickerman 1.3w 130v E26 Warm White LED Transparent Christmas Light Bulb
Description
5Pk - Vickerman 1.3w 130v E26 Warm White LED Transparent Christmas Light Bulb
Vickerman S14 Warm White LED Transparent 1.3 Watts, 130V, E26 Medium Nickel Base Bulb, very high value, guaranteed 25000 hrs, inside painted bulbs, 25-26 Lumens., 5 per pack
- Utilizes Energy-Effiecent, Durable LED Technology
- Lights Type: Christmas Lights
- Shape: S14 Transparent LED
- Base: E26 Medium Screw
- Wattage: 1.3, Voltage: 130
- Color: Warm White 2000-2300K
- Rated Life: 25,000 hrs
- Warranty: 3 Years Limited
Specs
| Lights Type | Christmas Lights |
| Color | Warm White |
| Color Temp | 2000-2300K |
| Shape | S14 Transparent LED |
| Base | E26 Medium Screw |
| Wattage | 1.3 |
| Voltage | 130 |
| Rated Life | 25,000 hrs |
| Primary Material | Glass |
| Size | 3.4 in. x 1.7 in. |
| Heigth | 3.4 in. |
| Length | 1.7 in. |
| Width | 1.7 in. |
| Manufacturer Warranty | 1 Years Limited |
Original: $133.00
-70%$133.00
$39.90More Images

5Pk - Vickerman 1.3w 130v E26 Warm White LED Transparent Christmas Light Bulb
Description
5Pk - Vickerman 1.3w 130v E26 Warm White LED Transparent Christmas Light Bulb
Vickerman S14 Warm White LED Transparent 1.3 Watts, 130V, E26 Medium Nickel Base Bulb, very high value, guaranteed 25000 hrs, inside painted bulbs, 25-26 Lumens., 5 per pack
- Utilizes Energy-Effiecent, Durable LED Technology
- Lights Type: Christmas Lights
- Shape: S14 Transparent LED
- Base: E26 Medium Screw
- Wattage: 1.3, Voltage: 130
- Color: Warm White 2000-2300K
- Rated Life: 25,000 hrs
- Warranty: 3 Years Limited
Specs
| Lights Type | Christmas Lights |
| Color | Warm White |
| Color Temp | 2000-2300K |
| Shape | S14 Transparent LED |
| Base | E26 Medium Screw |
| Wattage | 1.3 |
| Voltage | 130 |
| Rated Life | 25,000 hrs |
| Primary Material | Glass |
| Size | 3.4 in. x 1.7 in. |
| Heigth | 3.4 in. |
| Length | 1.7 in. |
| Width | 1.7 in. |
| Manufacturer Warranty | 1 Years Limited |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
5Pk - Vickerman 1.3w 130v E26 Warm White LED Transparent Christmas Light Bulb
Vickerman S14 Warm White LED Transparent 1.3 Watts, 130V, E26 Medium Nickel Base Bulb, very high value, guaranteed 25000 hrs, inside painted bulbs, 25-26 Lumens., 5 per pack
- Utilizes Energy-Effiecent, Durable LED Technology
- Lights Type: Christmas Lights
- Shape: S14 Transparent LED
- Base: E26 Medium Screw
- Wattage: 1.3, Voltage: 130
- Color: Warm White 2000-2300K
- Rated Life: 25,000 hrs
- Warranty: 3 Years Limited
Specs
| Lights Type | Christmas Lights |
| Color | Warm White |
| Color Temp | 2000-2300K |
| Shape | S14 Transparent LED |
| Base | E26 Medium Screw |
| Wattage | 1.3 |
| Voltage | 130 |
| Rated Life | 25,000 hrs |
| Primary Material | Glass |
| Size | 3.4 in. x 1.7 in. |
| Heigth | 3.4 in. |
| Length | 1.7 in. |
| Width | 1.7 in. |
| Manufacturer Warranty | 1 Years Limited |


















