
EIKO F15T8/BLB 15w 18in T8 Blacklight Blue Fluorescent Tube Light
Description
EIKO F15T8/BLB 15w 18in T8 Blacklight Blue Fluorescent Tube Light
Feature:
- Wattage: 15W
- Length: 18inch
- Color/Finish: Black Light Blue
- Average Rated Life: 7500Hrs
Specs
| Manufacturer | EIKO |
| SKU | 15527 |
| UPC | 696735514211 |
| Abbreviation Name | F15T8/BLB |
| Base | G13 2-Pin |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color | Blacklight Blue |
| Diameter (in) | 1.00 |
| Maximum Overall Length (in) | 18.00 |
| Rated Life (Hours) | 7500 |
| Shape | T8 18 inch |
| Wattage (W) | 15W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Original: $20.51
-70%$20.51
$6.15EIKO F15T8/BLB 15w 18in T8 Blacklight Blue Fluorescent Tube Light
Description
EIKO F15T8/BLB 15w 18in T8 Blacklight Blue Fluorescent Tube Light
Feature:
- Wattage: 15W
- Length: 18inch
- Color/Finish: Black Light Blue
- Average Rated Life: 7500Hrs
Specs
| Manufacturer | EIKO |
| SKU | 15527 |
| UPC | 696735514211 |
| Abbreviation Name | F15T8/BLB |
| Base | G13 2-Pin |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color | Blacklight Blue |
| Diameter (in) | 1.00 |
| Maximum Overall Length (in) | 18.00 |
| Rated Life (Hours) | 7500 |
| Shape | T8 18 inch |
| Wattage (W) | 15W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
EIKO F15T8/BLB 15w 18in T8 Blacklight Blue Fluorescent Tube Light
Feature:
- Wattage: 15W
- Length: 18inch
- Color/Finish: Black Light Blue
- Average Rated Life: 7500Hrs
Specs
| Manufacturer | EIKO |
| SKU | 15527 |
| UPC | 696735514211 |
| Abbreviation Name | F15T8/BLB |
| Base | G13 2-Pin |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color | Blacklight Blue |
| Diameter (in) | 1.00 |
| Maximum Overall Length (in) | 18.00 |
| Rated Life (Hours) | 7500 |
| Shape | T8 18 inch |
| Wattage (W) | 15W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |








