
GE F4T5/CW Cool White Starcoat T5
Description
Passes TCLP, which can lower disposal costs.
Specs
| Base | G5 2-Pin |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color Rendering Index (CRI) | 60 |
| Color Temperature (K) | 4100K |
| Diameter (in) | 0.625 |
| Maximum Overall Length (in) | 6.00 |
| Rated Life (Hours) | 5000 |
| Shape | T5 6 inch |
| Voltage (V) | 29V |
| Wattage (W) | 4W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Original: $6.47
-70%$6.47
$1.94More Images

GE F4T5/CW Cool White Starcoat T5
Description
Passes TCLP, which can lower disposal costs.
Specs
| Base | G5 2-Pin |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color Rendering Index (CRI) | 60 |
| Color Temperature (K) | 4100K |
| Diameter (in) | 0.625 |
| Maximum Overall Length (in) | 6.00 |
| Rated Life (Hours) | 5000 |
| Shape | T5 6 inch |
| Voltage (V) | 29V |
| Wattage (W) | 4W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
Passes TCLP, which can lower disposal costs.
Specs
| Base | G5 2-Pin |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color Rendering Index (CRI) | 60 |
| Color Temperature (K) | 4100K |
| Diameter (in) | 0.625 |
| Maximum Overall Length (in) | 6.00 |
| Rated Life (Hours) | 5000 |
| Shape | T5 6 inch |
| Voltage (V) | 29V |
| Wattage (W) | 4W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |



















