
Sylvania 6w T5 F6T5/CW Cool White 4200k 9 inch Fluorescent Tube Light
Description
6 watts T5 F6T5/CW Cool White 4200k 9 inch Fluorescent Tube Light
Specs
| Abbreviation Name | F6T5/CW |
| Base | G5 2-Pin |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color | Cool White |
| Color Rendering Index (CRI) | 60 |
| Color Temperature (K) | 4200K |
| Diameter (in) | 0.63 |
| Luminous Flux (LM) | 270 |
| Maximum Overall Length (in) | 9.00 |
| Rated Life (Hours) | 7500 |
| Shape | T5 |
| Wattage (W) | 6W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Original: $9.71
-70%$9.71
$2.91More Images

Sylvania 6w T5 F6T5/CW Cool White 4200k 9 inch Fluorescent Tube Light
Description
6 watts T5 F6T5/CW Cool White 4200k 9 inch Fluorescent Tube Light
Specs
| Abbreviation Name | F6T5/CW |
| Base | G5 2-Pin |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color | Cool White |
| Color Rendering Index (CRI) | 60 |
| Color Temperature (K) | 4200K |
| Diameter (in) | 0.63 |
| Luminous Flux (LM) | 270 |
| Maximum Overall Length (in) | 9.00 |
| Rated Life (Hours) | 7500 |
| Shape | T5 |
| Wattage (W) | 6W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
6 watts T5 F6T5/CW Cool White 4200k 9 inch Fluorescent Tube Light
Specs
| Abbreviation Name | F6T5/CW |
| Base | G5 2-Pin |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color | Cool White |
| Color Rendering Index (CRI) | 60 |
| Color Temperature (K) | 4200K |
| Diameter (in) | 0.63 |
| Luminous Flux (LM) | 270 |
| Maximum Overall Length (in) | 9.00 |
| Rated Life (Hours) | 7500 |
| Shape | T5 |
| Wattage (W) | 6W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |



















