
Sylvania 20875 - CF18DT/E/IN/827/ECO 18W GX24q-2 2700K Fluorescent Triple Tube Bulb
Description
SYLVANIA 20875 - CF18DT/E/IN/827/ECO - DULUX 18W triple tube compact fluorescent amalgam lamp with 4-pin GX24Q-2 base, integral EOL, 2700K color temperature, 82 CRI, for use with electronic and dimming ballasts, ECOLOGIC
Specs
| Base | GX24Q-2 |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color Rendering Index (CRI) | 82 |
| Color Temperature (K) | 2700K |
| Maximum Overall Length (in) | 4.4 |
| Rated Life (Hours) | 12000 |
| Shape | Triple Tube 4-PIN |
| Wattage (W) | 18W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Video
More Videos:
More Images




Sylvania 20875 - CF18DT/E/IN/827/ECO 18W GX24q-2 2700K Fluorescent Triple Tube Bulb
Description
SYLVANIA 20875 - CF18DT/E/IN/827/ECO - DULUX 18W triple tube compact fluorescent amalgam lamp with 4-pin GX24Q-2 base, integral EOL, 2700K color temperature, 82 CRI, for use with electronic and dimming ballasts, ECOLOGIC
Specs
| Base | GX24Q-2 |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color Rendering Index (CRI) | 82 |
| Color Temperature (K) | 2700K |
| Maximum Overall Length (in) | 4.4 |
| Rated Life (Hours) | 12000 |
| Shape | Triple Tube 4-PIN |
| Wattage (W) | 18W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Video
More Videos:
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
SYLVANIA 20875 - CF18DT/E/IN/827/ECO - DULUX 18W triple tube compact fluorescent amalgam lamp with 4-pin GX24Q-2 base, integral EOL, 2700K color temperature, 82 CRI, for use with electronic and dimming ballasts, ECOLOGIC
Specs
| Base | GX24Q-2 |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color Rendering Index (CRI) | 82 |
| Color Temperature (K) | 2700K |
| Maximum Overall Length (in) | 4.4 |
| Rated Life (Hours) | 12000 |
| Shape | Triple Tube 4-PIN |
| Wattage (W) | 18W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |


























