✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

Philips 100w ED17P Clear Cool White 4000k MasterColor CDM Elite HID Light Bulb
Description
100 watts ED17P shape Clear Cool White 4000k MasterColor CDM Elite high intensity discharge Light Bulb
Specs
| Abbreviation Name | MHC100/U/MP/4K ELITE |
| Base | E26 Medium Screw |
| Bulb Type | High Intensity Discharge Bulbs (HID) |
| Color Temperature (K) | 4000K |
| Diameter (in) | 2.125 |
| Luminous Flux (LM) | 9400 |
| Maximum Overall Length (in) | 5.438 |
| Rated Life (Hours) | 20000 |
| Shape | ED17 |
| Wattage (W) | 100W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
$17.82
Original: $59.39
-70%Philips 100w ED17P Clear Cool White 4000k MasterColor CDM Elite HID Light Bulb—
$59.39
$17.82Philips 100w ED17P Clear Cool White 4000k MasterColor CDM Elite HID Light Bulb
Description
100 watts ED17P shape Clear Cool White 4000k MasterColor CDM Elite high intensity discharge Light Bulb
Specs
| Abbreviation Name | MHC100/U/MP/4K ELITE |
| Base | E26 Medium Screw |
| Bulb Type | High Intensity Discharge Bulbs (HID) |
| Color Temperature (K) | 4000K |
| Diameter (in) | 2.125 |
| Luminous Flux (LM) | 9400 |
| Maximum Overall Length (in) | 5.438 |
| Rated Life (Hours) | 20000 |
| Shape | ED17 |
| Wattage (W) | 100W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
100 watts ED17P shape Clear Cool White 4000k MasterColor CDM Elite high intensity discharge Light Bulb
Specs
| Abbreviation Name | MHC100/U/MP/4K ELITE |
| Base | E26 Medium Screw |
| Bulb Type | High Intensity Discharge Bulbs (HID) |
| Color Temperature (K) | 4000K |
| Diameter (in) | 2.125 |
| Luminous Flux (LM) | 9400 |
| Maximum Overall Length (in) | 5.438 |
| Rated Life (Hours) | 20000 |
| Shape | ED17 |
| Wattage (W) | 100W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |





