
Philips 13w PL-C ALTO 13W/830/2P 3000k Double Tube 2-Pin Light Bulb
Description
13 watts PL-C ALTO 13W/830/2P 3000k Double Tube 2-Pin Light Bulb
Specs
| Abbreviation Name | PL-C ALTO 13W/830/2P |
| Base | GX23-2 |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color | Warm White |
| Color Rendering Index (CRI) | 82 |
| Color Temperature (K) | 3000K |
| Diameter (in) | 1.067 |
| Dimmable Compatibility | Non-Dimmable |
| Luminous Flux (LM) | 740 |
| Maximum Overall Length (in) | 4.378 |
| Rated Life (Hours) | 10000 |
| Shape | Double Tube 2-PIN |
| Wattage (W) | 13W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Original: $9.99
-70%$9.99
$3.00More Images


Philips 13w PL-C ALTO 13W/830/2P 3000k Double Tube 2-Pin Light Bulb
Description
13 watts PL-C ALTO 13W/830/2P 3000k Double Tube 2-Pin Light Bulb
Specs
| Abbreviation Name | PL-C ALTO 13W/830/2P |
| Base | GX23-2 |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color | Warm White |
| Color Rendering Index (CRI) | 82 |
| Color Temperature (K) | 3000K |
| Diameter (in) | 1.067 |
| Dimmable Compatibility | Non-Dimmable |
| Luminous Flux (LM) | 740 |
| Maximum Overall Length (in) | 4.378 |
| Rated Life (Hours) | 10000 |
| Shape | Double Tube 2-PIN |
| Wattage (W) | 13W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
13 watts PL-C ALTO 13W/830/2P 3000k Double Tube 2-Pin Light Bulb
Specs
| Abbreviation Name | PL-C ALTO 13W/830/2P |
| Base | GX23-2 |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color | Warm White |
| Color Rendering Index (CRI) | 82 |
| Color Temperature (K) | 3000K |
| Diameter (in) | 1.067 |
| Dimmable Compatibility | Non-Dimmable |
| Luminous Flux (LM) | 740 |
| Maximum Overall Length (in) | 4.378 |
| Rated Life (Hours) | 10000 |
| Shape | Double Tube 2-PIN |
| Wattage (W) | 13W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |




















