
Ushio 3000141 - CF18D/841 - 18W - 4100K - 2 Pin G24d-2 Base - Double Tube CFL
Description
Specs
| Base | G24D-2 |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color Rendering Index (CRI) | 82 |
| Color Temperature (K) | 4100K |
| Luminous Flux (LM) | 1140 |
| Maximum Overall Length (in) | 6 |
| Rated Life (Hours) | 10000 |
| Shape | Double Tube 2-PIN |
| Wattage (W) | 18W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Video
More Videos:
More Images




Ushio 3000141 - CF18D/841 - 18W - 4100K - 2 Pin G24d-2 Base - Double Tube CFL
Description
Specs
| Base | G24D-2 |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color Rendering Index (CRI) | 82 |
| Color Temperature (K) | 4100K |
| Luminous Flux (LM) | 1140 |
| Maximum Overall Length (in) | 6 |
| Rated Life (Hours) | 10000 |
| Shape | Double Tube 2-PIN |
| Wattage (W) | 18W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Video
More Videos:
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
Specs
| Base | G24D-2 |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color Rendering Index (CRI) | 82 |
| Color Temperature (K) | 4100K |
| Luminous Flux (LM) | 1140 |
| Maximum Overall Length (in) | 6 |
| Rated Life (Hours) | 10000 |
| Shape | Double Tube 2-PIN |
| Wattage (W) | 18W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |






















