✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

Philips 13w EL/mdT2 Twist Cool Daylight 6500k E26 Fluorescent Light Bulb
Description
13 watts EL/mdT2 Twist Cool Daylight 6500k E26 medium screw base Fluorescent Light Bulb
Specs
| Abbreviation Name | BC-EL/mdT2 13W 6.5k |
| Base | E26 Medium Screw |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color | Daylight |
| Color Rendering Index (CRI) | 80 |
| Color Temperature (K) | 6500K |
| Diameter (in) | 1.889 |
| Dimmable Compatibility | Non-Dimmable |
| Luminous Flux (LM) | 810 |
| Maximum Overall Length (in) | 3.838 |
| Rated Life (Hours) | 10000 |
| Shape | Twist |
| Wattage (W) | 13W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
$32.39
Philips 13w EL/mdT2 Twist Cool Daylight 6500k E26 Fluorescent Light Bulb—
$32.39
Philips 13w EL/mdT2 Twist Cool Daylight 6500k E26 Fluorescent Light Bulb
Description
13 watts EL/mdT2 Twist Cool Daylight 6500k E26 medium screw base Fluorescent Light Bulb
Specs
| Abbreviation Name | BC-EL/mdT2 13W 6.5k |
| Base | E26 Medium Screw |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color | Daylight |
| Color Rendering Index (CRI) | 80 |
| Color Temperature (K) | 6500K |
| Diameter (in) | 1.889 |
| Dimmable Compatibility | Non-Dimmable |
| Luminous Flux (LM) | 810 |
| Maximum Overall Length (in) | 3.838 |
| Rated Life (Hours) | 10000 |
| Shape | Twist |
| Wattage (W) | 13W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
13 watts EL/mdT2 Twist Cool Daylight 6500k E26 medium screw base Fluorescent Light Bulb
Specs
| Abbreviation Name | BC-EL/mdT2 13W 6.5k |
| Base | E26 Medium Screw |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color | Daylight |
| Color Rendering Index (CRI) | 80 |
| Color Temperature (K) | 6500K |
| Diameter (in) | 1.889 |
| Dimmable Compatibility | Non-Dimmable |
| Luminous Flux (LM) | 810 |
| Maximum Overall Length (in) | 3.838 |
| Rated Life (Hours) | 10000 |
| Shape | Twist |
| Wattage (W) | 13W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |






