
Philips 18w Double Tube 4-Pin G24Q-2 White 3500k Fluorescent Light Bulb
Description
Philips 18 watts Double Tube 4-Pin G24Q-2 base White 3500k Fluorescent Light Bulb
Specs
| Abbreviation Name | PL-C 18W/35/4P/ALTO 10PK |
| Base | G24Q-2 |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color | White |
| Color Rendering Index (CRI) | 82 |
| Color Temperature (K) | 3500K |
| Diameter (in) | 1.067 |
| Dimmable Compatibility | Dimmable |
| Luminous Flux (LM) | 1200 |
| Maximum Overall Length (in) | 5.626 |
| Rated Life (Hours) | 12000 |
| Shape | Double Tube 4-PIN |
| Wattage (W) | 18W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Original: $11.87
-70%$11.87
$3.56More Images

Philips 18w Double Tube 4-Pin G24Q-2 White 3500k Fluorescent Light Bulb
Description
Philips 18 watts Double Tube 4-Pin G24Q-2 base White 3500k Fluorescent Light Bulb
Specs
| Abbreviation Name | PL-C 18W/35/4P/ALTO 10PK |
| Base | G24Q-2 |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color | White |
| Color Rendering Index (CRI) | 82 |
| Color Temperature (K) | 3500K |
| Diameter (in) | 1.067 |
| Dimmable Compatibility | Dimmable |
| Luminous Flux (LM) | 1200 |
| Maximum Overall Length (in) | 5.626 |
| Rated Life (Hours) | 12000 |
| Shape | Double Tube 4-PIN |
| Wattage (W) | 18W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
Philips 18 watts Double Tube 4-Pin G24Q-2 base White 3500k Fluorescent Light Bulb
Specs
| Abbreviation Name | PL-C 18W/35/4P/ALTO 10PK |
| Base | G24Q-2 |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color | White |
| Color Rendering Index (CRI) | 82 |
| Color Temperature (K) | 3500K |
| Diameter (in) | 1.067 |
| Dimmable Compatibility | Dimmable |
| Luminous Flux (LM) | 1200 |
| Maximum Overall Length (in) | 5.626 |
| Rated Life (Hours) | 12000 |
| Shape | Double Tube 4-PIN |
| Wattage (W) | 18W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |






















