
Philips 18w Double-tube 4-pin Cool white 4000k Fluorescent Light Bulb
Description
18 watts Double-tube 4-pin Cool white 4000k Fluorescent Light Bulb
Specs
| Abbreviation Name | MASTER PL-C 18W/840/4P |
| Base | G24Q-2 |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color | Cool White |
| Color Rendering Index (CRI) | 82 |
| Color Temperature (K) | 4000K |
| Diameter (in) | 1.066 |
| Dimmable Compatibility | Dimmable |
| Luminous Flux (LM) | 1200 |
| Maximum Overall Length (in) | 5.625 |
| Rated Life (Hours) | 10000 |
| Shape | Double Tube 4-PIN |
| Wattage (W) | 18W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Original: $21.59
-70%$21.59
$6.48More Images

Philips 18w Double-tube 4-pin Cool white 4000k Fluorescent Light Bulb
Description
18 watts Double-tube 4-pin Cool white 4000k Fluorescent Light Bulb
Specs
| Abbreviation Name | MASTER PL-C 18W/840/4P |
| Base | G24Q-2 |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color | Cool White |
| Color Rendering Index (CRI) | 82 |
| Color Temperature (K) | 4000K |
| Diameter (in) | 1.066 |
| Dimmable Compatibility | Dimmable |
| Luminous Flux (LM) | 1200 |
| Maximum Overall Length (in) | 5.625 |
| Rated Life (Hours) | 10000 |
| Shape | Double Tube 4-PIN |
| Wattage (W) | 18W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
18 watts Double-tube 4-pin Cool white 4000k Fluorescent Light Bulb
Specs
| Abbreviation Name | MASTER PL-C 18W/840/4P |
| Base | G24Q-2 |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color | Cool White |
| Color Rendering Index (CRI) | 82 |
| Color Temperature (K) | 4000K |
| Diameter (in) | 1.066 |
| Dimmable Compatibility | Dimmable |
| Luminous Flux (LM) | 1200 |
| Maximum Overall Length (in) | 5.625 |
| Rated Life (Hours) | 10000 |
| Shape | Double Tube 4-PIN |
| Wattage (W) | 18W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |

















