
SUNLITE 18W GU24 T2 WW CFL Mini Twist Light Bulb
Description
18 watts GU24 Base 10000 Hours T2 Shape Warm White Compact Fluorescent Mini Twist Light Bulb
Specs
| Base | GU24 |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color | Warm White |
| Color Rendering Index (CRI) | 80 |
| Color Temperature (K) | 2700K |
| Diameter (in) | 2.44 |
| Energy Saver | Yes |
| Incandescent Equivalent (W) | 75 |
| Luminous Flux (LM) | 12000 |
| Maximum Overall Length (in) | 4.5 |
| Rated Life (Hours) | 10000 |
| Shape | Mini Twist |
| Wattage (W) | 18W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Original: $10.79
-70%$10.79
$3.24SUNLITE 18W GU24 T2 WW CFL Mini Twist Light Bulb
Description
18 watts GU24 Base 10000 Hours T2 Shape Warm White Compact Fluorescent Mini Twist Light Bulb
Specs
| Base | GU24 |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color | Warm White |
| Color Rendering Index (CRI) | 80 |
| Color Temperature (K) | 2700K |
| Diameter (in) | 2.44 |
| Energy Saver | Yes |
| Incandescent Equivalent (W) | 75 |
| Luminous Flux (LM) | 12000 |
| Maximum Overall Length (in) | 4.5 |
| Rated Life (Hours) | 10000 |
| Shape | Mini Twist |
| Wattage (W) | 18W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
18 watts GU24 Base 10000 Hours T2 Shape Warm White Compact Fluorescent Mini Twist Light Bulb
Specs
| Base | GU24 |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color | Warm White |
| Color Rendering Index (CRI) | 80 |
| Color Temperature (K) | 2700K |
| Diameter (in) | 2.44 |
| Energy Saver | Yes |
| Incandescent Equivalent (W) | 75 |
| Luminous Flux (LM) | 12000 |
| Maximum Overall Length (in) | 4.5 |
| Rated Life (Hours) | 10000 |
| Shape | Mini Twist |
| Wattage (W) | 18W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |


















