
Philips 18w Triple Tube 4-Pin 4100k Cool White GX24q-2 Fluorescent Light Bulb
Description
Philips 18w Triple Tube 4-Pin 4100k Cool White GX24q-2 Fluorescent Light Bulb
Specs
| Abbreviation Name | PL-T 18W/841/4P/A/ALTO |
| Base | GX24Q-2 |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color | Cool White |
| Color Rendering Index (CRI) | 80 |
| Color Temperature (K) | 4100K |
| Diameter (in) | 1.614 |
| Dimmable Compatibility | Dimmable |
| Luminous Flux (LM) | 1200 |
| Maximum Overall Length (in) | 4.397 |
| Shape | Triple Tube 4-PIN |
| Wattage (W) | 18W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Original: $16.19
-70%$16.19
$4.86Philips 18w Triple Tube 4-Pin 4100k Cool White GX24q-2 Fluorescent Light Bulb
Description
Philips 18w Triple Tube 4-Pin 4100k Cool White GX24q-2 Fluorescent Light Bulb
Specs
| Abbreviation Name | PL-T 18W/841/4P/A/ALTO |
| Base | GX24Q-2 |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color | Cool White |
| Color Rendering Index (CRI) | 80 |
| Color Temperature (K) | 4100K |
| Diameter (in) | 1.614 |
| Dimmable Compatibility | Dimmable |
| Luminous Flux (LM) | 1200 |
| Maximum Overall Length (in) | 4.397 |
| Shape | Triple Tube 4-PIN |
| Wattage (W) | 18W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
Philips 18w Triple Tube 4-Pin 4100k Cool White GX24q-2 Fluorescent Light Bulb
Specs
| Abbreviation Name | PL-T 18W/841/4P/A/ALTO |
| Base | GX24Q-2 |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color | Cool White |
| Color Rendering Index (CRI) | 80 |
| Color Temperature (K) | 4100K |
| Diameter (in) | 1.614 |
| Dimmable Compatibility | Dimmable |
| Luminous Flux (LM) | 1200 |
| Maximum Overall Length (in) | 4.397 |
| Shape | Triple Tube 4-PIN |
| Wattage (W) | 18W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |






















