✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

Philips 200w ED18 2100K E39 Ceramalux HID Light Bulb
Description
Philips 200 watts ED18 Shape 2100K E39 Mogul Screw Base Ceramalux HID Light Bulb
Specs
| Abbreviation Name | Ceramalux 200W Mog ED18 CL ALTO NC |
| Base | E39 Mogul Screw |
| Bulb Type | High Intensity Discharge Bulbs (HID) |
| Color Rendering Index (CRI) | 22 |
| Color Temperature (K) | 2100K |
| Diameter (in) | 2.25 |
| Lamp Finish | Clear |
| Luminous Flux (LM) | 22000 |
| Maximum Overall Length (in) | 9.75 |
| Rated Life (Hours) | 3000 |
| Shape | ED18 |
| Wattage (W) | 200W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Additional Info
$19.11
Original: $63.71
-70%Philips 200w ED18 2100K E39 Ceramalux HID Light Bulb—
$63.71
$19.11More Images

Philips 200w ED18 2100K E39 Ceramalux HID Light Bulb
Description
Philips 200 watts ED18 Shape 2100K E39 Mogul Screw Base Ceramalux HID Light Bulb
Specs
| Abbreviation Name | Ceramalux 200W Mog ED18 CL ALTO NC |
| Base | E39 Mogul Screw |
| Bulb Type | High Intensity Discharge Bulbs (HID) |
| Color Rendering Index (CRI) | 22 |
| Color Temperature (K) | 2100K |
| Diameter (in) | 2.25 |
| Lamp Finish | Clear |
| Luminous Flux (LM) | 22000 |
| Maximum Overall Length (in) | 9.75 |
| Rated Life (Hours) | 3000 |
| Shape | ED18 |
| Wattage (W) | 200W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Additional Info
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
Philips 200 watts ED18 Shape 2100K E39 Mogul Screw Base Ceramalux HID Light Bulb
Specs
| Abbreviation Name | Ceramalux 200W Mog ED18 CL ALTO NC |
| Base | E39 Mogul Screw |
| Bulb Type | High Intensity Discharge Bulbs (HID) |
| Color Rendering Index (CRI) | 22 |
| Color Temperature (K) | 2100K |
| Diameter (in) | 2.25 |
| Lamp Finish | Clear |
| Luminous Flux (LM) | 22000 |
| Maximum Overall Length (in) | 9.75 |
| Rated Life (Hours) | 3000 |
| Shape | ED18 |
| Wattage (W) | 200W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |



















