
Philips 35w MR16 GX10 10D 3000k MASTERColor CDM-Rm Elite Mini HID Light Bulb
Description
35 watts MR16 GX10 10 degree 3000k MASTERColor CDM-Rm Elite Mini high intensity discharge Light Bulb
Specs
| Abbreviation Name | CDM-Rm Elite Mini 35W/930 GX10 MR16 10D |
| Base | GX10 |
| Beam Angle (deg.) | 10 |
| Bulb Type | High Intensity Discharge Bulbs (HID) |
| Color Rendering Index (CRI) | 90 |
| Color Temperature (K) | 3000K |
| Diameter (in) | 2.00 |
| Luminous Flux (LM) | 2200 |
| Maximum Overall Length (in) | 2.574 |
| Rated Life (Hours) | 15000 |
| Shape | MR16 |
| Wattage (W) | 35W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Philips 35w MR16 GX10 10D 3000k MASTERColor CDM-Rm Elite Mini HID Light Bulb
Description
35 watts MR16 GX10 10 degree 3000k MASTERColor CDM-Rm Elite Mini high intensity discharge Light Bulb
Specs
| Abbreviation Name | CDM-Rm Elite Mini 35W/930 GX10 MR16 10D |
| Base | GX10 |
| Beam Angle (deg.) | 10 |
| Bulb Type | High Intensity Discharge Bulbs (HID) |
| Color Rendering Index (CRI) | 90 |
| Color Temperature (K) | 3000K |
| Diameter (in) | 2.00 |
| Luminous Flux (LM) | 2200 |
| Maximum Overall Length (in) | 2.574 |
| Rated Life (Hours) | 15000 |
| Shape | MR16 |
| Wattage (W) | 35W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
35 watts MR16 GX10 10 degree 3000k MASTERColor CDM-Rm Elite Mini high intensity discharge Light Bulb
Specs
| Abbreviation Name | CDM-Rm Elite Mini 35W/930 GX10 MR16 10D |
| Base | GX10 |
| Beam Angle (deg.) | 10 |
| Bulb Type | High Intensity Discharge Bulbs (HID) |
| Color Rendering Index (CRI) | 90 |
| Color Temperature (K) | 3000K |
| Diameter (in) | 2.00 |
| Luminous Flux (LM) | 2200 |
| Maximum Overall Length (in) | 2.574 |
| Rated Life (Hours) | 15000 |
| Shape | MR16 |
| Wattage (W) | 35W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |



















