
Philips 36w Single Tube 4-Pin 2G11 Actinic BL PL-L Fluorescent Light Bulb
Description
36 watts Single Tube 4-Pin 2G11 base Actinic BL PL-L Fluorescent Light Bulb
Specs
| Abbreviation Name | PL-L 36W/10/4P SECURA |
| 12NC Code | 927909121001 |
| SKU | 285049 |
| Base | 2G11 |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Diameter (in) | 1.574 |
| Maximum Overall Length (in) | 17.448 |
| Rated Life (Hours) | 10000 |
| Shape | Single Tube 4-PIN |
| Wattage (W) | 36W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Original: $32.39
-70%$32.39
$9.72More Images

Philips 36w Single Tube 4-Pin 2G11 Actinic BL PL-L Fluorescent Light Bulb
Description
36 watts Single Tube 4-Pin 2G11 base Actinic BL PL-L Fluorescent Light Bulb
Specs
| Abbreviation Name | PL-L 36W/10/4P SECURA |
| 12NC Code | 927909121001 |
| SKU | 285049 |
| Base | 2G11 |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Diameter (in) | 1.574 |
| Maximum Overall Length (in) | 17.448 |
| Rated Life (Hours) | 10000 |
| Shape | Single Tube 4-PIN |
| Wattage (W) | 36W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
36 watts Single Tube 4-Pin 2G11 base Actinic BL PL-L Fluorescent Light Bulb
Specs
| Abbreviation Name | PL-L 36W/10/4P SECURA |
| 12NC Code | 927909121001 |
| SKU | 285049 |
| Base | 2G11 |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Diameter (in) | 1.574 |
| Maximum Overall Length (in) | 17.448 |
| Rated Life (Hours) | 10000 |
| Shape | Single Tube 4-PIN |
| Wattage (W) | 36W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |






















