
Philips 3W 120V Flicker Flame CA10 Clear E26 Base Incandescent Light Bulb
Description
Features:
- ideal for chandeliers and other decorative light fixtures
- adds decorative sparkle
- lasts 1 1/2 years based on 3-hours average usage per day, 7 days per week
- Wattage: 3W
- Voltage: 120V
- Shape: CA10
- Base: E26 Medium Screw
- Rated Life: 2000Hrs.
- Lamp Finish: Clear, Flicker Flame
Specs
| Brand | Philips |
| Abbreviation Name | BC3CA10/Flicker |
| Bulb Type | Incandescent |
| Base | E26 Medium Screw |
| Diameter (in) | 1.25 |
| Lamp Finish | Clear |
| Maximum Overall Length (in) | 3.70 |
| Rated Life (Hours) | 2000 |
| Shape | CA10 |
| Voltage (V) | 120V |
| Wattage (W) | 3W |
| UPC | 046677166977 |
| Ordering Code | 814200 |
| SKU | 166974 |
Original: $8.63
-70%$8.63
$2.59More Images


Philips 3W 120V Flicker Flame CA10 Clear E26 Base Incandescent Light Bulb
Description
Features:
- ideal for chandeliers and other decorative light fixtures
- adds decorative sparkle
- lasts 1 1/2 years based on 3-hours average usage per day, 7 days per week
- Wattage: 3W
- Voltage: 120V
- Shape: CA10
- Base: E26 Medium Screw
- Rated Life: 2000Hrs.
- Lamp Finish: Clear, Flicker Flame
Specs
| Brand | Philips |
| Abbreviation Name | BC3CA10/Flicker |
| Bulb Type | Incandescent |
| Base | E26 Medium Screw |
| Diameter (in) | 1.25 |
| Lamp Finish | Clear |
| Maximum Overall Length (in) | 3.70 |
| Rated Life (Hours) | 2000 |
| Shape | CA10 |
| Voltage (V) | 120V |
| Wattage (W) | 3W |
| UPC | 046677166977 |
| Ordering Code | 814200 |
| SKU | 166974 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
Features:
- ideal for chandeliers and other decorative light fixtures
- adds decorative sparkle
- lasts 1 1/2 years based on 3-hours average usage per day, 7 days per week
- Wattage: 3W
- Voltage: 120V
- Shape: CA10
- Base: E26 Medium Screw
- Rated Life: 2000Hrs.
- Lamp Finish: Clear, Flicker Flame
Specs
| Brand | Philips |
| Abbreviation Name | BC3CA10/Flicker |
| Bulb Type | Incandescent |
| Base | E26 Medium Screw |
| Diameter (in) | 1.25 |
| Lamp Finish | Clear |
| Maximum Overall Length (in) | 3.70 |
| Rated Life (Hours) | 2000 |
| Shape | CA10 |
| Voltage (V) | 120V |
| Wattage (W) | 3W |
| UPC | 046677166977 |
| Ordering Code | 814200 |
| SKU | 166974 |


















