
Philips 42w Triple Tube 4-Pin GX24q-4 2700k White Fluorescent Light Bulb
Description
42 watts Triple Tube 4-Pin GX24q-4 base 2700k White Fluorescent Light Bulb
Specs
| Abbreviation Name | PL-T 42W/827/4P/A/ALTO |
| Base | GX24Q-4 |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color Rendering Index (CRI) | 82 |
| Color Temperature (K) | 2700K |
| Diameter (in) | 1.614 |
| Dimmable Compatibility | Dimmable |
| Luminous Flux (LM) | 3050 |
| Maximum Overall Length (in) | 6.326 |
| Shape | Triple Tube 4-PIN |
| Wattage (W) | 42W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Original: $12.99
-70%$12.99
$3.90More Images

Philips 42w Triple Tube 4-Pin GX24q-4 2700k White Fluorescent Light Bulb
Description
42 watts Triple Tube 4-Pin GX24q-4 base 2700k White Fluorescent Light Bulb
Specs
| Abbreviation Name | PL-T 42W/827/4P/A/ALTO |
| Base | GX24Q-4 |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color Rendering Index (CRI) | 82 |
| Color Temperature (K) | 2700K |
| Diameter (in) | 1.614 |
| Dimmable Compatibility | Dimmable |
| Luminous Flux (LM) | 3050 |
| Maximum Overall Length (in) | 6.326 |
| Shape | Triple Tube 4-PIN |
| Wattage (W) | 42W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
42 watts Triple Tube 4-Pin GX24q-4 base 2700k White Fluorescent Light Bulb
Specs
| Abbreviation Name | PL-T 42W/827/4P/A/ALTO |
| Base | GX24Q-4 |
| Bulb Type | Fluorescent Bulbs |
| Color Rendering Index (CRI) | 82 |
| Color Temperature (K) | 2700K |
| Diameter (in) | 1.614 |
| Dimmable Compatibility | Dimmable |
| Luminous Flux (LM) | 3050 |
| Maximum Overall Length (in) | 6.326 |
| Shape | Triple Tube 4-PIN |
| Wattage (W) | 42W |
| CA Prop 65 | Yes |
| CA Prop 65 Material | Mercury |






















