✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

Satco 0.48w T1.75 miniature SX6s Midget Flange base 12v Clear Bulb
Description
Satco 0.48w T1.75 miniature SX6s Midget Flange base 12v Clear Bulb
Features:- Watts: 0.48W
- Volts: 12V, Shape: T1.75
- Base: Mini Flange, Ansi Base: SX6s
- Finish: Clear, Beam Spread: 360
- Rated Life: 20000 hrs, Non-Dimmable
Specs
| General | |
| Watts | 0.48W |
| Volts | 12V |
| Shape | T1.75 |
| Base | Mini Flange |
| Ansi Base | SX6s |
| Finish | Clear |
| Beam Spread | 360 |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Rated Life | 20000 |
| Physical | |
| MOL | 0.63 |
| MOD | 0.22 |
| Housing Color | None |
| Compliance | |
| California Status | Lawful for sale |
| Title 20 / 24 Status | Lawful for sale |
| RoHS Compliant | Yes |
Additional Info
$3.60
Original: $12.00
-70%Satco 0.48w T1.75 miniature SX6s Midget Flange base 12v Clear Bulb—
$12.00
$3.60Satco 0.48w T1.75 miniature SX6s Midget Flange base 12v Clear Bulb
Description
Satco 0.48w T1.75 miniature SX6s Midget Flange base 12v Clear Bulb
Features:- Watts: 0.48W
- Volts: 12V, Shape: T1.75
- Base: Mini Flange, Ansi Base: SX6s
- Finish: Clear, Beam Spread: 360
- Rated Life: 20000 hrs, Non-Dimmable
Specs
| General | |
| Watts | 0.48W |
| Volts | 12V |
| Shape | T1.75 |
| Base | Mini Flange |
| Ansi Base | SX6s |
| Finish | Clear |
| Beam Spread | 360 |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Rated Life | 20000 |
| Physical | |
| MOL | 0.63 |
| MOD | 0.22 |
| Housing Color | None |
| Compliance | |
| California Status | Lawful for sale |
| Title 20 / 24 Status | Lawful for sale |
| RoHS Compliant | Yes |
Additional Info
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
Satco 0.48w T1.75 miniature SX6s Midget Flange base 12v Clear Bulb
Features:- Watts: 0.48W
- Volts: 12V, Shape: T1.75
- Base: Mini Flange, Ansi Base: SX6s
- Finish: Clear, Beam Spread: 360
- Rated Life: 20000 hrs, Non-Dimmable
Specs
| General | |
| Watts | 0.48W |
| Volts | 12V |
| Shape | T1.75 |
| Base | Mini Flange |
| Ansi Base | SX6s |
| Finish | Clear |
| Beam Spread | 360 |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Rated Life | 20000 |
| Physical | |
| MOL | 0.63 |
| MOD | 0.22 |
| Housing Color | None |
| Compliance | |
| California Status | Lawful for sale |
| Title 20 / 24 Status | Lawful for sale |
| RoHS Compliant | Yes |


















