
Satco 0.63w TL-3 miniature E10 Miniature Screw base 2.33v Clear Bulb
Description
Satco 0.63w TL-3 miniature E10 Miniature Screw base 2.33v Clear Bulb
Features:- Watts: 0.63W
- Volts: 2.33V, Shape: TL-3
- Base: Miniature Screw, Ansi Base: E10
- Finish: Clear, Beam Spread: 360
- Rated Life: 10 hrs, Non-Dimmable
Specs
| General | |
| Watts | 0.63W |
| Volts | 2.33V |
| Shape | TL-3 |
| Base | Miniature Screw |
| Ansi Base | E10 |
| Finish | Clear |
| Beam Spread | 360 |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Rated Life | 10 |
| Physical | |
| MOL | 0.94 |
| MOD | 0.38 |
| Housing Color | None |
| Compliance | |
| California Status | Lawful for sale |
| Title 20 / 24 Status | Lawful for sale |
| RoHS Compliant | Yes |
Additional Info
Original: $12.00
-70%$12.00
$3.60Satco 0.63w TL-3 miniature E10 Miniature Screw base 2.33v Clear Bulb
Description
Satco 0.63w TL-3 miniature E10 Miniature Screw base 2.33v Clear Bulb
Features:- Watts: 0.63W
- Volts: 2.33V, Shape: TL-3
- Base: Miniature Screw, Ansi Base: E10
- Finish: Clear, Beam Spread: 360
- Rated Life: 10 hrs, Non-Dimmable
Specs
| General | |
| Watts | 0.63W |
| Volts | 2.33V |
| Shape | TL-3 |
| Base | Miniature Screw |
| Ansi Base | E10 |
| Finish | Clear |
| Beam Spread | 360 |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Rated Life | 10 |
| Physical | |
| MOL | 0.94 |
| MOD | 0.38 |
| Housing Color | None |
| Compliance | |
| California Status | Lawful for sale |
| Title 20 / 24 Status | Lawful for sale |
| RoHS Compliant | Yes |
Additional Info
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
Satco 0.63w TL-3 miniature E10 Miniature Screw base 2.33v Clear Bulb
Features:- Watts: 0.63W
- Volts: 2.33V, Shape: TL-3
- Base: Miniature Screw, Ansi Base: E10
- Finish: Clear, Beam Spread: 360
- Rated Life: 10 hrs, Non-Dimmable
Specs
| General | |
| Watts | 0.63W |
| Volts | 2.33V |
| Shape | TL-3 |
| Base | Miniature Screw |
| Ansi Base | E10 |
| Finish | Clear |
| Beam Spread | 360 |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Rated Life | 10 |
| Physical | |
| MOL | 0.94 |
| MOD | 0.38 |
| Housing Color | None |
| Compliance | |
| California Status | Lawful for sale |
| Title 20 / 24 Status | Lawful for sale |
| RoHS Compliant | Yes |


















