
Satco 0.67w T1 miniature G1.27 base 28v Clear Bulb
Description
Satco 0.67w T1 miniature G1.27 base 28v Clear Bulb
Features:- Watts: 0.67W
- Volts: 28V, Shape: T1
- Base: G1.27, Ansi Base: G1.27
- Finish: Clear, Beam Spread: 360
- Rated Life: 16000 hrs, Non-Dimmable
Specs
| General | |
| Watts | 0.67W |
| Volts | 28V |
| Shape | T1 |
| Base | G1.27 |
| Ansi Base | G1.27 |
| Finish | Clear |
| Beam Spread | 360 |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Rated Life | 16000 |
| Physical | |
| MOL | 0.38 |
| MOD | 0.13 |
| Housing Color | None |
| Compliance | |
| California Status | Lawful for sale |
| Title 20 / 24 Status | Lawful for sale |
| RoHS Compliant | Yes |
Additional Info
Satco 0.67w T1 miniature G1.27 base 28v Clear Bulb
Description
Satco 0.67w T1 miniature G1.27 base 28v Clear Bulb
Features:- Watts: 0.67W
- Volts: 28V, Shape: T1
- Base: G1.27, Ansi Base: G1.27
- Finish: Clear, Beam Spread: 360
- Rated Life: 16000 hrs, Non-Dimmable
Specs
| General | |
| Watts | 0.67W |
| Volts | 28V |
| Shape | T1 |
| Base | G1.27 |
| Ansi Base | G1.27 |
| Finish | Clear |
| Beam Spread | 360 |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Rated Life | 16000 |
| Physical | |
| MOL | 0.38 |
| MOD | 0.13 |
| Housing Color | None |
| Compliance | |
| California Status | Lawful for sale |
| Title 20 / 24 Status | Lawful for sale |
| RoHS Compliant | Yes |
Additional Info
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
Satco 0.67w T1 miniature G1.27 base 28v Clear Bulb
Features:- Watts: 0.67W
- Volts: 28V, Shape: T1
- Base: G1.27, Ansi Base: G1.27
- Finish: Clear, Beam Spread: 360
- Rated Life: 16000 hrs, Non-Dimmable
Specs
| General | |
| Watts | 0.67W |
| Volts | 28V |
| Shape | T1 |
| Base | G1.27 |
| Ansi Base | G1.27 |
| Finish | Clear |
| Beam Spread | 360 |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Rated Life | 16000 |
| Physical | |
| MOL | 0.38 |
| MOD | 0.13 |
| Housing Color | None |
| Compliance | |
| California Status | Lawful for sale |
| Title 20 / 24 Status | Lawful for sale |
| RoHS Compliant | Yes |


















