
Satco 0.84w T2 Miniature TS5 Telephone slide base 6v Clear Bulb
Description
Satco 0.84w T2 Miniature TS5 Telephone slide base 6v Clear Bulb
Features:- Watts: 0.84W
- Volts: 6V, Shape: T2
- Base: Telephone Slide, Ansi Base: TS5
- Finish: Clear, Lumens: 550L
- Rated Life: 15000 hrs, Non-Dimmable
Specs
| General | |
| Watts | 0.84W |
| Volts | 6V |
| Shape | T2 |
| Base | Telephone Slide |
| Ansi Base | TS5 |
| Finish | Clear |
| Lumens | 550L |
| Beam Spread | 360 |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Rated Life | 15000 |
| Physical | |
| MOL | 1.13 |
| MOD | 0.25 |
| Housing Color | None |
| Weight (lb.) | 0.09 |
| Compliance | |
| California Status | Lawful for sale |
| Title 20 / 24 Status | Lawful for sale |
| RoHS Compliant | Yes |
Additional Info
Satco 0.84w T2 Miniature TS5 Telephone slide base 6v Clear Bulb
Description
Satco 0.84w T2 Miniature TS5 Telephone slide base 6v Clear Bulb
Features:- Watts: 0.84W
- Volts: 6V, Shape: T2
- Base: Telephone Slide, Ansi Base: TS5
- Finish: Clear, Lumens: 550L
- Rated Life: 15000 hrs, Non-Dimmable
Specs
| General | |
| Watts | 0.84W |
| Volts | 6V |
| Shape | T2 |
| Base | Telephone Slide |
| Ansi Base | TS5 |
| Finish | Clear |
| Lumens | 550L |
| Beam Spread | 360 |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Rated Life | 15000 |
| Physical | |
| MOL | 1.13 |
| MOD | 0.25 |
| Housing Color | None |
| Weight (lb.) | 0.09 |
| Compliance | |
| California Status | Lawful for sale |
| Title 20 / 24 Status | Lawful for sale |
| RoHS Compliant | Yes |
Additional Info
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
Satco 0.84w T2 Miniature TS5 Telephone slide base 6v Clear Bulb
Features:- Watts: 0.84W
- Volts: 6V, Shape: T2
- Base: Telephone Slide, Ansi Base: TS5
- Finish: Clear, Lumens: 550L
- Rated Life: 15000 hrs, Non-Dimmable
Specs
| General | |
| Watts | 0.84W |
| Volts | 6V |
| Shape | T2 |
| Base | Telephone Slide |
| Ansi Base | TS5 |
| Finish | Clear |
| Lumens | 550L |
| Beam Spread | 360 |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Rated Life | 15000 |
| Physical | |
| MOL | 1.13 |
| MOD | 0.25 |
| Housing Color | None |
| Weight (lb.) | 0.09 |
| Compliance | |
| California Status | Lawful for sale |
| Title 20 / 24 Status | Lawful for sale |
| RoHS Compliant | Yes |


















