
Satco 1.12w T1.75 miniature E5.5 Midget Screw base 14v Clear Bulb
Description
Satco 1.68w T1.75 miniature SX6s Midget Flange base 28v Clear Bulb
Features:- Watts: 1.12W
- Volts: 14V, Shape: T1.75
- Base: Midget Screw, Ansi Base: E5.5
- Finish: Clear, Lumens: 1L
- Rated Life: 2500 hrs, Non-Dimmable
Specs
| General | |
| Watts | 1.12W |
| Volts | 14V |
| Shape | T1.75 |
| Base | Midget Screw |
| Ansi Base | E5.5 |
| Finish | Clear |
| Lumens | 1L |
| Beam Spread | 360 |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Rated Life | 2500 |
| Physical | |
| MOL | 0.72 |
| MOD | 0.22 |
| Housing Color | None |
| Compliance | |
| California Status | Lawful for sale |
| Title 20 / 24 Status | Lawful for sale |
| RoHS Compliant | Yes |
Additional Info
Original: $12.00
-70%$12.00
$3.60Satco 1.12w T1.75 miniature E5.5 Midget Screw base 14v Clear Bulb
Description
Satco 1.68w T1.75 miniature SX6s Midget Flange base 28v Clear Bulb
Features:- Watts: 1.12W
- Volts: 14V, Shape: T1.75
- Base: Midget Screw, Ansi Base: E5.5
- Finish: Clear, Lumens: 1L
- Rated Life: 2500 hrs, Non-Dimmable
Specs
| General | |
| Watts | 1.12W |
| Volts | 14V |
| Shape | T1.75 |
| Base | Midget Screw |
| Ansi Base | E5.5 |
| Finish | Clear |
| Lumens | 1L |
| Beam Spread | 360 |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Rated Life | 2500 |
| Physical | |
| MOL | 0.72 |
| MOD | 0.22 |
| Housing Color | None |
| Compliance | |
| California Status | Lawful for sale |
| Title 20 / 24 Status | Lawful for sale |
| RoHS Compliant | Yes |
Additional Info
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
Satco 1.68w T1.75 miniature SX6s Midget Flange base 28v Clear Bulb
Features:- Watts: 1.12W
- Volts: 14V, Shape: T1.75
- Base: Midget Screw, Ansi Base: E5.5
- Finish: Clear, Lumens: 1L
- Rated Life: 2500 hrs, Non-Dimmable
Specs
| General | |
| Watts | 1.12W |
| Volts | 14V |
| Shape | T1.75 |
| Base | Midget Screw |
| Ansi Base | E5.5 |
| Finish | Clear |
| Lumens | 1L |
| Beam Spread | 360 |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Rated Life | 2500 |
| Physical | |
| MOL | 0.72 |
| MOD | 0.22 |
| Housing Color | None |
| Compliance | |
| California Status | Lawful for sale |
| Title 20 / 24 Status | Lawful for sale |
| RoHS Compliant | Yes |


















