
Satco 1.12w T1.75 miniature G3.17 base 28v Clear Bulb
Description
Satco 1.12w T1.75 miniature G3.17 base 28v Clear Bulb
Features:- Watts: 1.12W
- Volts: 28V, Shape: T1.75
- Base: G3.17, Ansi Base: G3.17
- Finish: Clear, Beam Spread: 360
- Rated Life: 4000 hrs, Non-Dimmable
Specs
| General | |
| Watts | 1.12W |
| Volts | 28V |
| Shape | T1.75 |
| Base | G3.17 |
| Ansi Base | G3.17 |
| Finish | Clear |
| Beam Spread | 360 |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Rated Life | 4000 |
| Physical | |
| MOL | 0.63 |
| MOD | 0.22 |
| Housing Color | None |
| Weight (lb.) | 0.09 |
| Compliance | |
| California Status | Lawful for sale |
| Title 20 / 24 Status | Lawful for sale |
| RoHS Compliant | Yes |
Additional Info
Original: $6.00
-70%$6.00
$1.80Satco 1.12w T1.75 miniature G3.17 base 28v Clear Bulb
Description
Satco 1.12w T1.75 miniature G3.17 base 28v Clear Bulb
Features:- Watts: 1.12W
- Volts: 28V, Shape: T1.75
- Base: G3.17, Ansi Base: G3.17
- Finish: Clear, Beam Spread: 360
- Rated Life: 4000 hrs, Non-Dimmable
Specs
| General | |
| Watts | 1.12W |
| Volts | 28V |
| Shape | T1.75 |
| Base | G3.17 |
| Ansi Base | G3.17 |
| Finish | Clear |
| Beam Spread | 360 |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Rated Life | 4000 |
| Physical | |
| MOL | 0.63 |
| MOD | 0.22 |
| Housing Color | None |
| Weight (lb.) | 0.09 |
| Compliance | |
| California Status | Lawful for sale |
| Title 20 / 24 Status | Lawful for sale |
| RoHS Compliant | Yes |
Additional Info
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
Satco 1.12w T1.75 miniature G3.17 base 28v Clear Bulb
Features:- Watts: 1.12W
- Volts: 28V, Shape: T1.75
- Base: G3.17, Ansi Base: G3.17
- Finish: Clear, Beam Spread: 360
- Rated Life: 4000 hrs, Non-Dimmable
Specs
| General | |
| Watts | 1.12W |
| Volts | 28V |
| Shape | T1.75 |
| Base | G3.17 |
| Ansi Base | G3.17 |
| Finish | Clear |
| Beam Spread | 360 |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Rated Life | 4000 |
| Physical | |
| MOL | 0.63 |
| MOD | 0.22 |
| Housing Color | None |
| Weight (lb.) | 0.09 |
| Compliance | |
| California Status | Lawful for sale |
| Title 20 / 24 Status | Lawful for sale |
| RoHS Compliant | Yes |


















