
Satco 1.26w T1.75 miniature SX6s Midget Flange base 6.3v Clear Bulb
Description
Satco 1.26w T1.75 miniature SX6s Midget Flange base 6.3v Clear Bulb
Features:- Watts: 1.26W
- Volts: 6.3V, Shape: T1.75
- Base: Mini Flange, Ansi Base: SX6s
- Finish: Clear, Beam Spread: 360
- Rated Life: 50000 hrs, Non-Dimmable
Specs
| General | |
| Watts | 1.26W |
| Volts | 6.3V |
| Shape | T1.75 |
| Base | Mini Flange |
| Ansi Base | SX6s |
| Finish | Clear |
| Beam Spread | 360 |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Rated Life | 50000 |
| Physical | |
| MOL | 0.63 |
| MOD | 0.22 |
| Housing Color | None |
| Compliance | |
| California Status | Lawful for sale |
| Title 20 / 24 Status | Lawful for sale |
| RoHS Compliant | Yes |
Additional Info
Original: $8.00
-70%$8.00
$2.40Satco 1.26w T1.75 miniature SX6s Midget Flange base 6.3v Clear Bulb
Description
Satco 1.26w T1.75 miniature SX6s Midget Flange base 6.3v Clear Bulb
Features:- Watts: 1.26W
- Volts: 6.3V, Shape: T1.75
- Base: Mini Flange, Ansi Base: SX6s
- Finish: Clear, Beam Spread: 360
- Rated Life: 50000 hrs, Non-Dimmable
Specs
| General | |
| Watts | 1.26W |
| Volts | 6.3V |
| Shape | T1.75 |
| Base | Mini Flange |
| Ansi Base | SX6s |
| Finish | Clear |
| Beam Spread | 360 |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Rated Life | 50000 |
| Physical | |
| MOL | 0.63 |
| MOD | 0.22 |
| Housing Color | None |
| Compliance | |
| California Status | Lawful for sale |
| Title 20 / 24 Status | Lawful for sale |
| RoHS Compliant | Yes |
Additional Info
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
Satco 1.26w T1.75 miniature SX6s Midget Flange base 6.3v Clear Bulb
Features:- Watts: 1.26W
- Volts: 6.3V, Shape: T1.75
- Base: Mini Flange, Ansi Base: SX6s
- Finish: Clear, Beam Spread: 360
- Rated Life: 50000 hrs, Non-Dimmable
Specs
| General | |
| Watts | 1.26W |
| Volts | 6.3V |
| Shape | T1.75 |
| Base | Mini Flange |
| Ansi Base | SX6s |
| Finish | Clear |
| Beam Spread | 360 |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Rated Life | 50000 |
| Physical | |
| MOL | 0.63 |
| MOD | 0.22 |
| Housing Color | None |
| Compliance | |
| California Status | Lawful for sale |
| Title 20 / 24 Status | Lawful for sale |
| RoHS Compliant | Yes |


















