
Satco 1.3w miniature T1.75 Sub Mini Wedge base 14v Clear Finish Bulb
Description
Satco 1.3w miniature T1.75 Sub Mini Wedge base 14v Clear Finish Bulb
Features:- Watts: 1.3W
- Volts: 14V, Shape: T1.75
- Base: Sub Mini Wedge, Ansi Base: W2.1x4.9d
- Finish: Clear, Lumens: 1L
- Rated Life: 500 hrs, Non-Dimmable
Specs
| General | |
| Watts | 1.3W |
| Volts | 14V |
| Shape | T1.75 |
| Base | Sub Mini Wedge |
| Ansi Base | W2.1x4.9d |
| Finish | Clear |
| Lumens | 1L |
| Beam Spread | 360 |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Rated Life | 500 |
| Physical | |
| MOL | 0.81 |
| MOD | 0.22 |
| Housing Color | None |
| Compliance | |
| California Status | Lawful for sale |
| Title 20 / 24 Status | Lawful for sale |
| RoHS Compliant | Yes |
Additional Info
Satco 1.3w miniature T1.75 Sub Mini Wedge base 14v Clear Finish Bulb
Description
Satco 1.3w miniature T1.75 Sub Mini Wedge base 14v Clear Finish Bulb
Features:- Watts: 1.3W
- Volts: 14V, Shape: T1.75
- Base: Sub Mini Wedge, Ansi Base: W2.1x4.9d
- Finish: Clear, Lumens: 1L
- Rated Life: 500 hrs, Non-Dimmable
Specs
| General | |
| Watts | 1.3W |
| Volts | 14V |
| Shape | T1.75 |
| Base | Sub Mini Wedge |
| Ansi Base | W2.1x4.9d |
| Finish | Clear |
| Lumens | 1L |
| Beam Spread | 360 |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Rated Life | 500 |
| Physical | |
| MOL | 0.81 |
| MOD | 0.22 |
| Housing Color | None |
| Compliance | |
| California Status | Lawful for sale |
| Title 20 / 24 Status | Lawful for sale |
| RoHS Compliant | Yes |
Additional Info
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
Satco 1.3w miniature T1.75 Sub Mini Wedge base 14v Clear Finish Bulb
Features:- Watts: 1.3W
- Volts: 14V, Shape: T1.75
- Base: Sub Mini Wedge, Ansi Base: W2.1x4.9d
- Finish: Clear, Lumens: 1L
- Rated Life: 500 hrs, Non-Dimmable
Specs
| General | |
| Watts | 1.3W |
| Volts | 14V |
| Shape | T1.75 |
| Base | Sub Mini Wedge |
| Ansi Base | W2.1x4.9d |
| Finish | Clear |
| Lumens | 1L |
| Beam Spread | 360 |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Rated Life | 500 |
| Physical | |
| MOL | 0.81 |
| MOD | 0.22 |
| Housing Color | None |
| Compliance | |
| California Status | Lawful for sale |
| Title 20 / 24 Status | Lawful for sale |
| RoHS Compliant | Yes |


















