
Satco 1.44w G3.5 Miniature E10 Miniature Screw Base 4.8v Clear Bulb
Description
SATCO 1.44w booklite bulb is perfect for illumination in a small space. The clear, miniature, incandescent bulb has a G3.5 base for push in applications.
Features:- Watts: 1.44W
- Volts: 4.8V, Shape: G3.5
- Base: Miniature Screw, Ansi Base: E10
- Finish: Clear
- Non-Dimmable
Specs
| General | |
| Watts | 1.44W |
| Volts | 4.8V |
| Shape | G3.5 |
| Base | Miniature Screw |
| Ansi Base | E10 |
| Finish | Clear |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Physical | |
| MOL | 0.91 |
| MOD | 0.39 |
| Housing Color | None |
| Compliance | |
| California Status | Lawful for sale |
| Title 20 / 24 Status | Lawful for sale |
Additional Info
Original: $10.00
-70%$10.00
$3.00More Images


Satco 1.44w G3.5 Miniature E10 Miniature Screw Base 4.8v Clear Bulb
Description
SATCO 1.44w booklite bulb is perfect for illumination in a small space. The clear, miniature, incandescent bulb has a G3.5 base for push in applications.
Features:- Watts: 1.44W
- Volts: 4.8V, Shape: G3.5
- Base: Miniature Screw, Ansi Base: E10
- Finish: Clear
- Non-Dimmable
Specs
| General | |
| Watts | 1.44W |
| Volts | 4.8V |
| Shape | G3.5 |
| Base | Miniature Screw |
| Ansi Base | E10 |
| Finish | Clear |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Physical | |
| MOL | 0.91 |
| MOD | 0.39 |
| Housing Color | None |
| Compliance | |
| California Status | Lawful for sale |
| Title 20 / 24 Status | Lawful for sale |
Additional Info
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
SATCO 1.44w booklite bulb is perfect for illumination in a small space. The clear, miniature, incandescent bulb has a G3.5 base for push in applications.
Features:- Watts: 1.44W
- Volts: 4.8V, Shape: G3.5
- Base: Miniature Screw, Ansi Base: E10
- Finish: Clear
- Non-Dimmable
Specs
| General | |
| Watts | 1.44W |
| Volts | 4.8V |
| Shape | G3.5 |
| Base | Miniature Screw |
| Ansi Base | E10 |
| Finish | Clear |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Physical | |
| MOL | 0.91 |
| MOD | 0.39 |
| Housing Color | None |
| Compliance | |
| California Status | Lawful for sale |
| Title 20 / 24 Status | Lawful for sale |


















