
Satco 1.44w G3.5 miniature E5.5 Midget Screw base 14.4v Clear Finish Bulb
Description
Satco 1.44w G3.5 miniature E5.5 Midget Screw base 14.4v Clear Finish Bulb
Features:- Watts: 1.44W
- Volts: 14.4V, Shape: G3.5
- Base: Midget Screw, Ansi Base: E5.5
- Finish: Clear, Lumens: 1L
- Rated Life: 1000 hrs, Non-Dimmable
Specs
| General | |
| Watts | 1.44W |
| Volts | 14.4V |
| Shape | G3.5 |
| Base | Midget Screw |
| Ansi Base | E5.5 |
| Finish | Clear |
| Lumens | 1L |
| Beam Spread | 360 |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Rated Life | 1000 |
| Physical | |
| MOL | 0.94 |
| MOD | 0.44 |
| Housing Color | None |
| Compliance | |
| California Status | Lawful for sale |
| Title 20 / 24 Status | Lawful for sale |
| RoHS Compliant | Yes |
Additional Info
Original: $10.00
-70%$10.00
$3.00Satco 1.44w G3.5 miniature E5.5 Midget Screw base 14.4v Clear Finish Bulb
Description
Satco 1.44w G3.5 miniature E5.5 Midget Screw base 14.4v Clear Finish Bulb
Features:- Watts: 1.44W
- Volts: 14.4V, Shape: G3.5
- Base: Midget Screw, Ansi Base: E5.5
- Finish: Clear, Lumens: 1L
- Rated Life: 1000 hrs, Non-Dimmable
Specs
| General | |
| Watts | 1.44W |
| Volts | 14.4V |
| Shape | G3.5 |
| Base | Midget Screw |
| Ansi Base | E5.5 |
| Finish | Clear |
| Lumens | 1L |
| Beam Spread | 360 |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Rated Life | 1000 |
| Physical | |
| MOL | 0.94 |
| MOD | 0.44 |
| Housing Color | None |
| Compliance | |
| California Status | Lawful for sale |
| Title 20 / 24 Status | Lawful for sale |
| RoHS Compliant | Yes |
Additional Info
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
Satco 1.44w G3.5 miniature E5.5 Midget Screw base 14.4v Clear Finish Bulb
Features:- Watts: 1.44W
- Volts: 14.4V, Shape: G3.5
- Base: Midget Screw, Ansi Base: E5.5
- Finish: Clear, Lumens: 1L
- Rated Life: 1000 hrs, Non-Dimmable
Specs
| General | |
| Watts | 1.44W |
| Volts | 14.4V |
| Shape | G3.5 |
| Base | Midget Screw |
| Ansi Base | E5.5 |
| Finish | Clear |
| Lumens | 1L |
| Beam Spread | 360 |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Rated Life | 1000 |
| Physical | |
| MOL | 0.94 |
| MOD | 0.44 |
| Housing Color | None |
| Compliance | |
| California Status | Lawful for sale |
| Title 20 / 24 Status | Lawful for sale |
| RoHS Compliant | Yes |


















