✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

Satco 12-in 8w T5 Germicidal Fluorescent G5 Miniature Bi Pin base Tube Bulb
Description
Satco 12-in 8w T5 Germicidal Fluorescent G5 Miniature Bi Pin base Tube Bulb
Features:- Watts: 8W
- Shape: T5
- Base: Miniature Bi Pin, Ansi Base: G5
- Finish: Frost, Beam Spread: 360
- Rated Life: 8000 hrs, Non-Dimmable
- Warranty: 3 Year Limited
Specs
| General | |
| Watts | 8W |
| Shape | T5 |
| Base | Miniature Bi Pin |
| Ansi Base | G5 |
| Finish | Frost |
| Beam Spread | 360 |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Rated Life | 8000 |
| Electrical | |
| Operating Temperature | Ballast Dependent |
| Physical | |
| MOL | 11.91 |
| MOD | 0.63 |
| Housing Color | None |
| Additional Information | |
| Warranty | 3 Year Limited |
| Compliance | |
| California Status | Lawful for sale |
| Title 20 / 24 Status | Lawful for sale |
| RoHS Compliant | Yes |
Additional Info
$51.00
Satco 12-in 8w T5 Germicidal Fluorescent G5 Miniature Bi Pin base Tube Bulb—
$51.00
Satco 12-in 8w T5 Germicidal Fluorescent G5 Miniature Bi Pin base Tube Bulb
Description
Satco 12-in 8w T5 Germicidal Fluorescent G5 Miniature Bi Pin base Tube Bulb
Features:- Watts: 8W
- Shape: T5
- Base: Miniature Bi Pin, Ansi Base: G5
- Finish: Frost, Beam Spread: 360
- Rated Life: 8000 hrs, Non-Dimmable
- Warranty: 3 Year Limited
Specs
| General | |
| Watts | 8W |
| Shape | T5 |
| Base | Miniature Bi Pin |
| Ansi Base | G5 |
| Finish | Frost |
| Beam Spread | 360 |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Rated Life | 8000 |
| Electrical | |
| Operating Temperature | Ballast Dependent |
| Physical | |
| MOL | 11.91 |
| MOD | 0.63 |
| Housing Color | None |
| Additional Information | |
| Warranty | 3 Year Limited |
| Compliance | |
| California Status | Lawful for sale |
| Title 20 / 24 Status | Lawful for sale |
| RoHS Compliant | Yes |
Additional Info
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
Satco 12-in 8w T5 Germicidal Fluorescent G5 Miniature Bi Pin base Tube Bulb
Features:- Watts: 8W
- Shape: T5
- Base: Miniature Bi Pin, Ansi Base: G5
- Finish: Frost, Beam Spread: 360
- Rated Life: 8000 hrs, Non-Dimmable
- Warranty: 3 Year Limited
Specs
| General | |
| Watts | 8W |
| Shape | T5 |
| Base | Miniature Bi Pin |
| Ansi Base | G5 |
| Finish | Frost |
| Beam Spread | 360 |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Rated Life | 8000 |
| Electrical | |
| Operating Temperature | Ballast Dependent |
| Physical | |
| MOL | 11.91 |
| MOD | 0.63 |
| Housing Color | None |
| Additional Information | |
| Warranty | 3 Year Limited |
| Compliance | |
| California Status | Lawful for sale |
| Title 20 / 24 Status | Lawful for sale |
| RoHS Compliant | Yes |






