
Satco 17.2w S8 miniature BA15d Double Contact base 12.8v Clear Bulb
Description
Satco 17.2w S8 miniature BA15d Double Contact base 12.8v Clear Bulb
Features:- Watts: 17.2W
- Volts: 12.8V, Shape: S8
- Base: Bayonet Double Contact, Ansi Base: BA15d
- Finish: Clear, Lumens: 21L
- Rated Life: 500 hrs, Non-Dimmable
Specs
| General | |
| Watts | 17.2W |
| Volts | 12.8V |
| Shape | S8 |
| Base | Bayonet Double Contact |
| Ansi Base | BA15d |
| Finish | Clear |
| Lumens | 21L |
| Beam Spread | 360 |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Rated Life | 500 |
| Physical | |
| MOL | 2 |
| MOD | 1 |
| Housing Color | None |
| Compliance | |
| California Status | Lawful for sale |
| Title 20 / 24 Status | Lawful for sale |
| RoHS Compliant | Yes |
Additional Info
Satco 17.2w S8 miniature BA15d Double Contact base 12.8v Clear Bulb
Description
Satco 17.2w S8 miniature BA15d Double Contact base 12.8v Clear Bulb
Features:- Watts: 17.2W
- Volts: 12.8V, Shape: S8
- Base: Bayonet Double Contact, Ansi Base: BA15d
- Finish: Clear, Lumens: 21L
- Rated Life: 500 hrs, Non-Dimmable
Specs
| General | |
| Watts | 17.2W |
| Volts | 12.8V |
| Shape | S8 |
| Base | Bayonet Double Contact |
| Ansi Base | BA15d |
| Finish | Clear |
| Lumens | 21L |
| Beam Spread | 360 |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Rated Life | 500 |
| Physical | |
| MOL | 2 |
| MOD | 1 |
| Housing Color | None |
| Compliance | |
| California Status | Lawful for sale |
| Title 20 / 24 Status | Lawful for sale |
| RoHS Compliant | Yes |
Additional Info
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
Satco 17.2w S8 miniature BA15d Double Contact base 12.8v Clear Bulb
Features:- Watts: 17.2W
- Volts: 12.8V, Shape: S8
- Base: Bayonet Double Contact, Ansi Base: BA15d
- Finish: Clear, Lumens: 21L
- Rated Life: 500 hrs, Non-Dimmable
Specs
| General | |
| Watts | 17.2W |
| Volts | 12.8V |
| Shape | S8 |
| Base | Bayonet Double Contact |
| Ansi Base | BA15d |
| Finish | Clear |
| Lumens | 21L |
| Beam Spread | 360 |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Rated Life | 500 |
| Physical | |
| MOL | 2 |
| MOD | 1 |
| Housing Color | None |
| Compliance | |
| California Status | Lawful for sale |
| Title 20 / 24 Status | Lawful for sale |
| RoHS Compliant | Yes |
























