
Satco 2.24w T3.25 miniature W2.1x9.5d Mini Wedge base 28v Clear Bulb
Description
Satco 2.24w T3.25 miniature W2.1x9.5d Mini Wedge base 28v Clear Bulb
Features:- Watts: 2.24W
- Volts: 28V, Shape: T3.25
- Base: Mini Wedge, Ansi Base: W2.1x9.5d
- Finish: Clear, Lumens: 1L
- Rated Life: 15000 hrs, Non-Dimmable
Specs
| General | |
| Watts | 2.24W |
| Volts | 28V |
| Shape | T3.25 |
| Base | Mini Wedge |
| Ansi Base | W2.1x9.5d |
| Finish | Clear |
| Lumens | 1L |
| Beam Spread | 360 |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Rated Life | 15000 |
| Physical | |
| MOL | 1.06 |
| MOD | 0.41 |
| Housing Color | None |
| Weight (lb.) | 0.04 |
| Compliance | |
| California Status | Lawful for sale |
| Title 20 / 24 Status | Lawful for sale |
| RoHS Compliant | Yes |
Additional Info
Original: $10.00
-70%$10.00
$3.00Satco 2.24w T3.25 miniature W2.1x9.5d Mini Wedge base 28v Clear Bulb
Description
Satco 2.24w T3.25 miniature W2.1x9.5d Mini Wedge base 28v Clear Bulb
Features:- Watts: 2.24W
- Volts: 28V, Shape: T3.25
- Base: Mini Wedge, Ansi Base: W2.1x9.5d
- Finish: Clear, Lumens: 1L
- Rated Life: 15000 hrs, Non-Dimmable
Specs
| General | |
| Watts | 2.24W |
| Volts | 28V |
| Shape | T3.25 |
| Base | Mini Wedge |
| Ansi Base | W2.1x9.5d |
| Finish | Clear |
| Lumens | 1L |
| Beam Spread | 360 |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Rated Life | 15000 |
| Physical | |
| MOL | 1.06 |
| MOD | 0.41 |
| Housing Color | None |
| Weight (lb.) | 0.04 |
| Compliance | |
| California Status | Lawful for sale |
| Title 20 / 24 Status | Lawful for sale |
| RoHS Compliant | Yes |
Additional Info
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
Satco 2.24w T3.25 miniature W2.1x9.5d Mini Wedge base 28v Clear Bulb
Features:- Watts: 2.24W
- Volts: 28V, Shape: T3.25
- Base: Mini Wedge, Ansi Base: W2.1x9.5d
- Finish: Clear, Lumens: 1L
- Rated Life: 15000 hrs, Non-Dimmable
Specs
| General | |
| Watts | 2.24W |
| Volts | 28V |
| Shape | T3.25 |
| Base | Mini Wedge |
| Ansi Base | W2.1x9.5d |
| Finish | Clear |
| Lumens | 1L |
| Beam Spread | 360 |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Rated Life | 15000 |
| Physical | |
| MOL | 1.06 |
| MOD | 0.41 |
| Housing Color | None |
| Weight (lb.) | 0.04 |
| Compliance | |
| California Status | Lawful for sale |
| Title 20 / 24 Status | Lawful for sale |
| RoHS Compliant | Yes |


















