
Satco 2.4w B3.5 miniature P13.5s Single Contact Mini Flange base 4.8v Clear Bulb
Description
Satco 2.4w B3.5 miniature P13.5s Single Contact Mini Flange base 4.8v Clear Bulb
Features:- Watts: 2.4W, Beam Spread: 360
- Volts: 4.8V, Shape: B3.5
- Base: Single Contact Mini Flange, Ansi Base: P13.5s
- Finish: Clear, Lumens: 2L
- Rated Life: 30 hrs, Non-Dimmable
Specs
| General | |
| Watts | 2.4W |
| Volts | 4.8V |
| Shape | B3.5 |
| Base | Single Contact Mini Flange |
| Ansi Base | P13.5s |
| Finish | Clear |
| Lumens | 2L |
| Beam Spread | 360 |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Rated Life | 30 |
| Physical | |
| MOL | 1.25 |
| MOD | 0.44 |
| Housing Color | None |
| Compliance | |
| California Status | Lawful for sale |
| Title 20 / 24 Status | Lawful for sale |
| RoHS Compliant | Yes |
Additional Info
Original: $12.00
-70%$12.00
$3.60Satco 2.4w B3.5 miniature P13.5s Single Contact Mini Flange base 4.8v Clear Bulb
Description
Satco 2.4w B3.5 miniature P13.5s Single Contact Mini Flange base 4.8v Clear Bulb
Features:- Watts: 2.4W, Beam Spread: 360
- Volts: 4.8V, Shape: B3.5
- Base: Single Contact Mini Flange, Ansi Base: P13.5s
- Finish: Clear, Lumens: 2L
- Rated Life: 30 hrs, Non-Dimmable
Specs
| General | |
| Watts | 2.4W |
| Volts | 4.8V |
| Shape | B3.5 |
| Base | Single Contact Mini Flange |
| Ansi Base | P13.5s |
| Finish | Clear |
| Lumens | 2L |
| Beam Spread | 360 |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Rated Life | 30 |
| Physical | |
| MOL | 1.25 |
| MOD | 0.44 |
| Housing Color | None |
| Compliance | |
| California Status | Lawful for sale |
| Title 20 / 24 Status | Lawful for sale |
| RoHS Compliant | Yes |
Additional Info
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
Satco 2.4w B3.5 miniature P13.5s Single Contact Mini Flange base 4.8v Clear Bulb
Features:- Watts: 2.4W, Beam Spread: 360
- Volts: 4.8V, Shape: B3.5
- Base: Single Contact Mini Flange, Ansi Base: P13.5s
- Finish: Clear, Lumens: 2L
- Rated Life: 30 hrs, Non-Dimmable
Specs
| General | |
| Watts | 2.4W |
| Volts | 4.8V |
| Shape | B3.5 |
| Base | Single Contact Mini Flange |
| Ansi Base | P13.5s |
| Finish | Clear |
| Lumens | 2L |
| Beam Spread | 360 |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Rated Life | 30 |
| Physical | |
| MOL | 1.25 |
| MOD | 0.44 |
| Housing Color | None |
| Compliance | |
| California Status | Lawful for sale |
| Title 20 / 24 Status | Lawful for sale |
| RoHS Compliant | Yes |


















