
Satco 2.8w T3.25 miniature W2.1x9.5d Mini Wedge base 28v Clear Bulb
Description
Satco 2.8w T3.25 miniature W2.1x9.5d Mini Wedge base 28v Clear Bulb
Features:- Watts: 2.8W
- Volts: 28V, Shape: T3.25
- Base: Mini Wedge, Ansi Base: W2.1x9.5d
- Finish: Clear, Lumens: 2L
- Rated Life: 1000 hrs, Non-Dimmable
Specs
| General | |
| Watts | 2.8W |
| Volts | 28V |
| Shape | T3.25 |
| Base | Mini Wedge |
| Ansi Base | W2.1x9.5d |
| Finish | Clear |
| Lumens | 2L |
| Beam Spread | 360 |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Rated Life | 1000 |
| Physical | |
| MOL | 1.06 |
| MOD | 0.41 |
| Housing Color | None |
| Compliance | |
| California Status | Lawful for sale |
| Title 20 / 24 Status | Lawful for sale |
| RoHS Compliant | Yes |
Additional Info
Satco 2.8w T3.25 miniature W2.1x9.5d Mini Wedge base 28v Clear Bulb
Description
Satco 2.8w T3.25 miniature W2.1x9.5d Mini Wedge base 28v Clear Bulb
Features:- Watts: 2.8W
- Volts: 28V, Shape: T3.25
- Base: Mini Wedge, Ansi Base: W2.1x9.5d
- Finish: Clear, Lumens: 2L
- Rated Life: 1000 hrs, Non-Dimmable
Specs
| General | |
| Watts | 2.8W |
| Volts | 28V |
| Shape | T3.25 |
| Base | Mini Wedge |
| Ansi Base | W2.1x9.5d |
| Finish | Clear |
| Lumens | 2L |
| Beam Spread | 360 |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Rated Life | 1000 |
| Physical | |
| MOL | 1.06 |
| MOD | 0.41 |
| Housing Color | None |
| Compliance | |
| California Status | Lawful for sale |
| Title 20 / 24 Status | Lawful for sale |
| RoHS Compliant | Yes |
Additional Info
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
Satco 2.8w T3.25 miniature W2.1x9.5d Mini Wedge base 28v Clear Bulb
Features:- Watts: 2.8W
- Volts: 28V, Shape: T3.25
- Base: Mini Wedge, Ansi Base: W2.1x9.5d
- Finish: Clear, Lumens: 2L
- Rated Life: 1000 hrs, Non-Dimmable
Specs
| General | |
| Watts | 2.8W |
| Volts | 28V |
| Shape | T3.25 |
| Base | Mini Wedge |
| Ansi Base | W2.1x9.5d |
| Finish | Clear |
| Lumens | 2L |
| Beam Spread | 360 |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Rated Life | 1000 |
| Physical | |
| MOL | 1.06 |
| MOD | 0.41 |
| Housing Color | None |
| Compliance | |
| California Status | Lawful for sale |
| Title 20 / 24 Status | Lawful for sale |
| RoHS Compliant | Yes |


















