
Satco 28.54w S8 miniature W3x16q Plastic Wedge base 12.8v Clear Bulb
Description
Satco 28.54w S8 miniature W3x16q Plastic Wedge base 12.8v Clear Bulb
Features:- Watts: 28.54W
- Volts: 12.8V, Shape: S8
- Base: Plastic Wedge, Ansi Base: W3x16q
- Finish: Clear, Beam Spread: 360
- Rated Life: 800 hrs, Non-Dimmable
Specs
| General | |
| Watts | 28.54W |
| Volts | 12.8V |
| Shape | S8 |
| Base | Plastic Wedge |
| Ansi Base | W3x16q |
| Finish | Clear |
| Beam Spread | 360 |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Rated Life | 800 |
| Physical | |
| MOL | 2.94 |
| MOD | 1 |
| Housing Color | Black |
| Compliance | |
| California Status | Lawful for sale |
| Title 20 / 24 Status | Lawful for sale |
| RoHS Compliant | Yes |
Additional Info
Original: $14.00
-70%$14.00
$4.20Satco 28.54w S8 miniature W3x16q Plastic Wedge base 12.8v Clear Bulb
Description
Satco 28.54w S8 miniature W3x16q Plastic Wedge base 12.8v Clear Bulb
Features:- Watts: 28.54W
- Volts: 12.8V, Shape: S8
- Base: Plastic Wedge, Ansi Base: W3x16q
- Finish: Clear, Beam Spread: 360
- Rated Life: 800 hrs, Non-Dimmable
Specs
| General | |
| Watts | 28.54W |
| Volts | 12.8V |
| Shape | S8 |
| Base | Plastic Wedge |
| Ansi Base | W3x16q |
| Finish | Clear |
| Beam Spread | 360 |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Rated Life | 800 |
| Physical | |
| MOL | 2.94 |
| MOD | 1 |
| Housing Color | Black |
| Compliance | |
| California Status | Lawful for sale |
| Title 20 / 24 Status | Lawful for sale |
| RoHS Compliant | Yes |
Additional Info
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
Satco 28.54w S8 miniature W3x16q Plastic Wedge base 12.8v Clear Bulb
Features:- Watts: 28.54W
- Volts: 12.8V, Shape: S8
- Base: Plastic Wedge, Ansi Base: W3x16q
- Finish: Clear, Beam Spread: 360
- Rated Life: 800 hrs, Non-Dimmable
Specs
| General | |
| Watts | 28.54W |
| Volts | 12.8V |
| Shape | S8 |
| Base | Plastic Wedge |
| Ansi Base | W3x16q |
| Finish | Clear |
| Beam Spread | 360 |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Rated Life | 800 |
| Physical | |
| MOL | 2.94 |
| MOD | 1 |
| Housing Color | Black |
| Compliance | |
| California Status | Lawful for sale |
| Title 20 / 24 Status | Lawful for sale |
| RoHS Compliant | Yes |
























