
Satco 3.13w B3.5 miniature Single Contact Mini Flange base 12.5v Clear Bulb
Description
Satco 3.13w B3.5 miniature Single Contact Mini Flange base 12.5v Clear Bulb
Features:- Watts: 3.13W
- Volts: 12.5V, Shape: B3.5
- Base: Single Contact Mini Flange, Ansi Base: P13.5s
- Finish: Clear, Lumens: 3L
- Rated Life: 50 hrs, Non-Dimmable
Specs
| General | |
| Watts | 3.13W |
| Volts | 12.5V |
| Shape | B3.5 |
| Base | Single Contact Mini Flange |
| Ansi Base | P13.5s |
| Finish | Clear |
| Lumens | 3L |
| Beam Spread | 360 |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Rated Life | 50 |
| Physical | |
| MOL | 1.25 |
| MOD | 0.44 |
| Housing Color | None |
| Compliance | |
| California Status | Lawful for sale |
| Title 20 / 24 Status | Lawful for sale |
| RoHS Compliant | Yes |
Additional Info
Original: $10.00
-70%$10.00
$3.00Satco 3.13w B3.5 miniature Single Contact Mini Flange base 12.5v Clear Bulb
Description
Satco 3.13w B3.5 miniature Single Contact Mini Flange base 12.5v Clear Bulb
Features:- Watts: 3.13W
- Volts: 12.5V, Shape: B3.5
- Base: Single Contact Mini Flange, Ansi Base: P13.5s
- Finish: Clear, Lumens: 3L
- Rated Life: 50 hrs, Non-Dimmable
Specs
| General | |
| Watts | 3.13W |
| Volts | 12.5V |
| Shape | B3.5 |
| Base | Single Contact Mini Flange |
| Ansi Base | P13.5s |
| Finish | Clear |
| Lumens | 3L |
| Beam Spread | 360 |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Rated Life | 50 |
| Physical | |
| MOL | 1.25 |
| MOD | 0.44 |
| Housing Color | None |
| Compliance | |
| California Status | Lawful for sale |
| Title 20 / 24 Status | Lawful for sale |
| RoHS Compliant | Yes |
Additional Info
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
Satco 3.13w B3.5 miniature Single Contact Mini Flange base 12.5v Clear Bulb
Features:- Watts: 3.13W
- Volts: 12.5V, Shape: B3.5
- Base: Single Contact Mini Flange, Ansi Base: P13.5s
- Finish: Clear, Lumens: 3L
- Rated Life: 50 hrs, Non-Dimmable
Specs
| General | |
| Watts | 3.13W |
| Volts | 12.5V |
| Shape | B3.5 |
| Base | Single Contact Mini Flange |
| Ansi Base | P13.5s |
| Finish | Clear |
| Lumens | 3L |
| Beam Spread | 360 |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Rated Life | 50 |
| Physical | |
| MOL | 1.25 |
| MOD | 0.44 |
| Housing Color | None |
| Compliance | |
| California Status | Lawful for sale |
| Title 20 / 24 Status | Lawful for sale |
| RoHS Compliant | Yes |


















