
Satco 3.36w Miniature T2.75 2Lm W2x4.6d base 14v Clear Finish Bulb
Description
Satco 3.36w Miniature T2.75 2Lm W2x4.6d base 14v Clear Finish Bulb
Features:- Watts: 3.36W
- Volts: 14V, Shape: T2.75
- Base: European Subminiature Wedge, Ansi Base: W2x4.6d
- Finish: Clear, Lumens: 2L
- Rated Life: 1500 hrs, Non-Dimmable
Specs
| General | |
| Watts | 3.36W |
| Volts | 14V |
| Shape | T2.75 |
| Base | European Subminiature Wedge |
| Ansi Base | W2x4.6d |
| Finish | Clear |
| Lumens | 2L |
| Beam Spread | 360 |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Rated Life | 1500 |
| Physical | |
| MOL | 0.81 |
| MOD | 0.34 |
| Housing Color | None |
| Compliance | |
| California Status | Lawful for sale |
| Title 20 / 24 Status | Lawful for sale |
| RoHS Compliant | Yes |
Additional Info
Satco 3.36w Miniature T2.75 2Lm W2x4.6d base 14v Clear Finish Bulb
Description
Satco 3.36w Miniature T2.75 2Lm W2x4.6d base 14v Clear Finish Bulb
Features:- Watts: 3.36W
- Volts: 14V, Shape: T2.75
- Base: European Subminiature Wedge, Ansi Base: W2x4.6d
- Finish: Clear, Lumens: 2L
- Rated Life: 1500 hrs, Non-Dimmable
Specs
| General | |
| Watts | 3.36W |
| Volts | 14V |
| Shape | T2.75 |
| Base | European Subminiature Wedge |
| Ansi Base | W2x4.6d |
| Finish | Clear |
| Lumens | 2L |
| Beam Spread | 360 |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Rated Life | 1500 |
| Physical | |
| MOL | 0.81 |
| MOD | 0.34 |
| Housing Color | None |
| Compliance | |
| California Status | Lawful for sale |
| Title 20 / 24 Status | Lawful for sale |
| RoHS Compliant | Yes |
Additional Info
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
Satco 3.36w Miniature T2.75 2Lm W2x4.6d base 14v Clear Finish Bulb
Features:- Watts: 3.36W
- Volts: 14V, Shape: T2.75
- Base: European Subminiature Wedge, Ansi Base: W2x4.6d
- Finish: Clear, Lumens: 2L
- Rated Life: 1500 hrs, Non-Dimmable
Specs
| General | |
| Watts | 3.36W |
| Volts | 14V |
| Shape | T2.75 |
| Base | European Subminiature Wedge |
| Ansi Base | W2x4.6d |
| Finish | Clear |
| Lumens | 2L |
| Beam Spread | 360 |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Rated Life | 1500 |
| Physical | |
| MOL | 0.81 |
| MOD | 0.34 |
| Housing Color | None |
| Compliance | |
| California Status | Lawful for sale |
| Title 20 / 24 Status | Lawful for sale |
| RoHS Compliant | Yes |


















