
Satco 3w S8 miniature BA15s Bayonet Single Contact Base 5v Clear Bulb
Description
Satco 3w S8 miniature BA15s Bayonet Single Contact Base 5v Clear Bulb
Features:- Watts: 3W
- Volts: 5V, Shape: S8
- Base: Bayonet Single Contact, Ansi Base: BA15s
- Finish: Clear, Beam Spread: 360
- Rated Life: 20 hrs, Non-Dimmable
Specs
| General | |
| Watts | 3W |
| Volts | 5V |
| Shape | S8 |
| Base | Bayonet Single Contact |
| Ansi Base | BA15s |
| Finish | Clear |
| Beam Spread | 360 |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Rated Life | 20 |
| Physical | |
| MOL | 2 |
| MOD | 1 |
| Housing Color | None |
| Compliance | |
| California Status | Lawful for sale |
| Title 20 / 24 Status | Lawful for sale |
| RoHS Compliant | Yes |
Additional Info
Original: $10.00
-70%$10.00
$3.00Satco 3w S8 miniature BA15s Bayonet Single Contact Base 5v Clear Bulb
Description
Satco 3w S8 miniature BA15s Bayonet Single Contact Base 5v Clear Bulb
Features:- Watts: 3W
- Volts: 5V, Shape: S8
- Base: Bayonet Single Contact, Ansi Base: BA15s
- Finish: Clear, Beam Spread: 360
- Rated Life: 20 hrs, Non-Dimmable
Specs
| General | |
| Watts | 3W |
| Volts | 5V |
| Shape | S8 |
| Base | Bayonet Single Contact |
| Ansi Base | BA15s |
| Finish | Clear |
| Beam Spread | 360 |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Rated Life | 20 |
| Physical | |
| MOL | 2 |
| MOD | 1 |
| Housing Color | None |
| Compliance | |
| California Status | Lawful for sale |
| Title 20 / 24 Status | Lawful for sale |
| RoHS Compliant | Yes |
Additional Info
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description
Satco 3w S8 miniature BA15s Bayonet Single Contact Base 5v Clear Bulb
Features:- Watts: 3W
- Volts: 5V, Shape: S8
- Base: Bayonet Single Contact, Ansi Base: BA15s
- Finish: Clear, Beam Spread: 360
- Rated Life: 20 hrs, Non-Dimmable
Specs
| General | |
| Watts | 3W |
| Volts | 5V |
| Shape | S8 |
| Base | Bayonet Single Contact |
| Ansi Base | BA15s |
| Finish | Clear |
| Beam Spread | 360 |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Rated Life | 20 |
| Physical | |
| MOL | 2 |
| MOD | 1 |
| Housing Color | None |
| Compliance | |
| California Status | Lawful for sale |
| Title 20 / 24 Status | Lawful for sale |
| RoHS Compliant | Yes |


















